Kampüs alanının alt yapı çalışmaları bugün başlıyor

13
Kırklareli Üniversitesi Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkan Vekili Öğr.
Gör. Alper Bideci, Kırklareli Üniversitesi kampüsünün içinde bulunan
yolun alt yapı çalışmalarına 15 Aralık 2010 Çarşamba (bugün) günü
başlayacaklarını belirtti.

HABER MERKEZİ

Başkan Vekili Bideci, kampüs alanındaki tüm çalışmaların 2011-2012 Akademik Eğitim Öğretim yılına yetiştirilmesi için hızlı bir biçimde yapıldığını, bu kapmamda kampus içindeki yola Kofçaz yolundan bağlantı olacak stabilize yolunda asfaltlanması gerektiğini, bunun içinde yetkili birimlerin harekete geçip bu çalışmaları biran önce başlatması gerektiğini ifade etti. Başkan Vekili Bideci konu ile ilgili yaptığı açıklamada şunları kaydetti;
“Kırklareli Üniversitesi Kayalı Kampüsü içerisinde bulunan yolun alt yapı çalışmaları 15 Aralık 2010 (bugün) itibari ile başlıyor. 2 Ocak 2011 tarihinde Ulaştırma Bakanımız Sayın Bin Ali Yıldırım kampusümüzün temel atma törenine gelecek. Bu tarihe kadar bizim mevcut yolumuza bağlanacak olan stabilize yol için çalışma yapılmasını bekliyoruz. Kırklareli Üniversitesi’nin Kayalı Kampusünü Kofçaz yolu üzerinden içeri doğru yaklaşık 2 bin 200 metrelik ve 22 metre genişliğinde bir yol gerektiği düşüncesindeyiz. Bu yolun 22 metre olmasının sebebi ise kapüsün içinde bulunan yolun genişliğininde 22 metre olmasından kaynaklanıyor. Stabil halde bulunan kampüs bağlantı yolununda asfaltlanması konusunda bize yardımcı olunmasını bekliyoruz.
“Kampüs çalışmaları hızla dem ediyor”
Başkan Vekili Bideci, kampüs alanında yapılan çalışmalar hakkında da bilgiler vererek şunları söyledi;
“Kampüs inşaatında yoğun bir çalışma yapılıyor. Şuanda 14 Bin m2’lik Yemekhane, Kantin ve Kafeterya, yaklaşık 10 Bin m2’lik Merkezi Derslik, 6 bin 500 m2’lik Merkezi Araştırma Laboratuarı ve 700 kişi kapasiteli Kapalı Spor Salonu çalışmaları hızla devam ediyor.”  (c.s.)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here