Kalkınma Kurulu toplandı

0
Trakya Kalkınma Ajansı’nın danışma organı olarak görev yapan Ajans Kalkınma Kurulu, 2015 Yılı 1. Toplantısı’nı 13 Mayıs 2015 Çarşamba
HABER MERKEZKİ
Trakya Kalkınma Ajansı’nın danışma organı olarak görev yapan Ajans Kalkınma Kurulu, 2015 Yılı 1. Toplantısı’nı 13 Mayıs 2015 Çarşamba günü Kırklareli’de gerçekleştirdi. Saat 10.00’da Kırklareli Ticaret Borsası Toplantı Salonu’nda Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın hemen ardından başlayan toplantıda, Kalkınma Kurulu Üyeleri, Ajans Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Ajans çalışanları ve çok sayıda basın mensubu hazır bulundu.
Toplantı Trakya Kalkınma Ajansı Kalkınma Kurulu Başkanı Turhan Altıntel’in açılış konuşmasıyla başladı. Kalkınma Kurulu Başkanı Turhan Altıntel konuşmasında Trakya Kalkınma Ajansı tarafından yürütülen faaliyetler hakkında bilgiler verdi. Kalkınma Kurulu’nun etkinliğinin artırılması yönünde nasıl çalışmalar sürdürdüğünü belirten Altıntel; “Bugün 2015 yılının ilk toplantısını gerekleştiriyoruz. Trakya Kalkınma Ajansı kurulduğundan bu yana bölgemizin kalkınması,  gelişmesi ve yeni yatırımların çekilmesi amacıyla yürüttüğü çalışmayı aynı hızla heyecanla devam etmektedir. Ajans çalışanları yaptıkları tüm faaliyetleri özveri ile yapıyor. Ajansın ilerleyen süreçte de kendisine rol çerçevesinde başarısını artırarak ilerlemesini ve Trakya’nın daha yaşanabilir yer olması için emek harcaması en büyük arzumuzdur. Bugün burada yaptığımız toplantıda sizin vereceğiniz öneri ve görüşler ajansın önümüzdeki günlerde yapacağı çalışmaları yönlendirecektir” dedi.
Toplantı TRAKYAKA Genel Sekreteri Mahmut Şahin’in konuşması ile devam etti. Kalkınma Kurulu’nun Trakya Bölgesi’nin kalkınma stratejilerinin belirlenmesinde önemli bir misyonu olduğuna değinen Şahin, Ajans faaliyetlerinin bölge aktörleri tarafından yönlendirilmesi için üyelerin katılımcılığının önemine dikkat çekti. Trakya Kalkınma Ajansı tarafından 2015 yılının ilk beş ayı içerisinde yapılan çalışmaları detaylı bir şekilde anlatan Genel Sekreter Şahin sunumunda katılımcılara, 2015 Yılı Mali Destek Programları, Turizm Platformu tarafından yürütülen çalışmalar, kümelenme çalışmaları ve yatırım destek ofisleri tarafından koordine edilen faaliyetler ile ilgili bilgiler verdi. Şahin, Ajans tarafından yürütülen çalışmalara destek veren tüm paydaşlara teşekkür ederek konuşmasını tamamladı.  Kurul üyelerinin görüş ve önerilerinin alınmasının ardından toplantı toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi. (Kadir Sinici) 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.