Kalkan; “Öğrencilerimiz sorumluluklarını etkinliklerle öğreniyor”

21
Rehber Öğretmenleri Gülay Sezgin, Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri Süleyman Çetin ile Birlikte Kırklareli Bilal Yapıcı Anaokulu’nu ziyaret ettiler. Burada “Drama ile Sorumluluk Eğitimi” konulu tiyatroyu sergilediler.


HABER MERKEZİ
Kırklareli Cumhuriyet Ortaokulu 3/B Sınıfı öğrencileri Okul Müdürü Hüseyin Kalkan, Sınıf Öğretmenleri Meliha Yabasun, Rehber Öğretmenleri Gülay Sezgin, Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri Süleyman Çetin ile Birlikte Kırklareli Bilal Yapıcı Anaokulu’nu ziyaret ettiler. Burada “Drama ile Sorumluluk Eğitimi” konulu tiyatroyu sergilediler.
Yapılan etkinlikle ilgili olarak açıklamada bulunan Okul Müdürü Hüseyin Kalkan şunları kaydetti:
“Okulumuz öğrencileri tarafından uygulanmakta olan “Değerlerimizi Geleceği Taşıyalım” Projesi kapsamında Şubat Ayı’nın konusu “Sorumluluk”tu. Bu kapsamda 3/B Sınıfı öğrencilerimiz Kırklareli Bilal Yapıcı Anaokulu’nda “Drama ile Sorumluluk Eğitimi” konulu tiyatroyu sergiledi.
Bu yıl ikinci döneme Değerler Eğitimi Programında olan “Sorumluk” konusu ile başladı. Bu konuyu seçmekteki amacımız tatilden yeni dönen öğrencilerimiz planlı ders çalışma, ödev yapma, yaş gruplarına göre evdeki ve sınıf içi sorumluluklarını artırmak; sorumluluk duygusunun sağlıklı, başarılı, çevresiyle uyumlu ve mutlu bir birey olabilmedeki önemini vurgulamaktır. Ders yoğunluğunun gidererek artıracağız, sınıf içindeki kuralların hatırlatacağı bu süreçte, sorumluluk anlayışını öğrencilere benimsetebilmenin onların ileriki hayatlarını olumlu yönde etkileyeceğine inanıyoruz.
Sorumluluk, doğuştan getirilen değil, sonradan öğrenilen davranışlardan oluşur. Sorumluluğu öğrenmek de tıpkı diğer becerileri öğrenmek gibidir. Kişi ne kadar çok denerse bu konuda o kadar çok başarılı olur. Okulumuzdaki sınıf öğretmenleri, şube rehber öğretmenleri ve branş öğretmenleri sorumlulukla ilgili etkinlikleri sınıflarında işleyecekler. Ayrıca konuyla ilgili yarışmalar, öğrenci sunumları, çevre kampanyaları, drama ve okul sorumluluk albümü gibi çeşitli etkinlikler düzenlediler. Bu süre içinde sizler de evde veya okul etkinliklerinde çocuğunuza destek olursanız başarıya kısa sürede ulaşırız.” (Savaş Eskici)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here