Kale Mahallesi Sokak Sağlıklaştırma Projesi başladı

16
Kırklareli’nin Vize İlçesi’nde uygulanmakta olan "Sokak Sağlıklaştırma" Projesi kapsamında çalışmaların başladığı bildirildi.

HABER MERKEZİ
Kırklareli’nin Vize İlçesi’nde uygulanmakta olan "Sokak Sağlıklaştırma" Projesi kapsamında çalışmaların başladığı bildirildi.
Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, Trakya Kalkınma Ajansı ve Avrupa Birliğinden alınan hibe ile Kale Mahallesi’nde sokak sağlıklaştırma çalışmalarının belirtilerek şunlar kaydedildi:
“Belediyemiz tarafından önceki yıllarda Trakya Kalkınma Ajansı ve Avrupa Birliği’nden alınan hibe ile yapılan Kale Mahallesi Sokak Sağlıklaştırma çalışmalarına yine Avrupa Birliği’nden aldığı hibe desteği ile kalan sokaklarda da sağlıklaştırma çalışmalarına başladı. Belediye tarafından hazırlanan ve Kardeş Şehir Anlaşması olan Bulgaristan Sredets Belediyesi ile ortaklaşa yapılan proje, Avrupa Birliğine sunulmuş ve yapılan incelemelerin ardından uygulanabilir bulunarak kabul edilmişti. Belediye Avrupa Birliği’nden karşılıksız hibe almaya hak kazandığı projesi ile ilgili yapım ihalesini sonuçlandırdı. İhaleyi Arşimed Firması alarak çalışmalara başladı.  Çalışmalar kapsamında Kale Mahallesi’nde Hisar Caddesi, Hisar Sokak, Ağıl Sokak, Yatır Sokak, Paşa Sokak, Dar Sokak, Mektep Sokak ve Nüshet Erez Sokak’ta düzenlemeler yapılmaya başlanıldı.” (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here