“Kakava’nın Sesleri Yarışması”na 41 kişi başvurdu

5
Kırklareli Belediye Başkanlığı tarafından bu yıl 22’ncisi düzenlenecek olan “Karagöz Kültür, Sanat ve Kakava Festivali” etkinlikleri kapsamında tertiplenen “Kakava’nın Sesleri Yarışması”na başvurular 2 Nisan 2012 Pazartesi günü sona erdi. Yarışmaya 41 kişi başvurdu.
HABER MERKEZİ
Düzenlenecek olan yarışmanın Koordinatörlüğü’nü yapan Birol Şahiner yaptığı açıklamasında şunları kaydetti:
“Kırklareli Belediye Başkanlığımızın organizasyonunda ve halkımızın desteği ile bu yıl 22’ncisi gerçekleştirilecek olan Karagöz Kültür Sanat ve Kakava Festivali kapsamında “Kakava’nın Sesleri Yarışması” yapılacak.
Ses Alanı’nda yeteneği olan ve yeteneğine güvenen tüm yarışmacıların katılmasını istediğimiz; “Kakava’nın Sesleri Yarışması” ile Trakya’da müzik alanında sesini duyurmakta güçlük çeken yetenekleri ortaya çıkararak, kendilerini tanıtabilmelerine imkan sağlamak istiyoruz. Yarışmaya başvurular 02 Nisan 2012 Pazartesi günü sona erdi.
Yarışmaya; Pop Dalı’nda 12, Türk Halk Müziği Dalı’nda 13, Türk Sanat Müziği Dalı’nda 3, Arabesk Dalı’nda 6 ve Rock Dalı’nda 7 olmak üzere toplam 41 kişi başvuruda bulundu. Yarışmanın ön elemesi 15 Nisan 2012 Pazar günü saat 10.00’da Kırklareli İl Halk Eğitim Merkezi Salonu’nda yapılacak. 20 Mayıs 2012 Pazar günü saat 21.00’de Kırklareli Festival Alanı’nda Pop Müziği’nin En Büyük Temsilcisi olan Erol Büyükburç’un da Jüri Üyeliği yapacağı Final yapılacak.” (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here