“Kakava ses getirecek”

3
Kırklareli’de bu yıl 25. si düzenlenecek olan “Kırklareli Karagöz, Kültür Sanat ve Kakava Festivali”nin tarihi belli oldu.
Bu yıl 25.si düzenlenecek ve çeyrek asrı devirecek festival için çalışmalar tüm hızı ile devam ediyor
HABER MERKEZİ
Kırklareli’de bu yıl 25. si düzenlenecek olan “Kırklareli Karagöz, Kültür Sanat ve Kakava Festivali”nin tarihi belli oldu.
Bu yıl 25.si düzenlenecek ve çeyrek asrı devirecek festival için çalışmalar tüm hızı ile devam ediyor.
Geçtiğimiz yıl Manisa’nın Soma İlçesi’nde maden faciası dolayısı ile iptal edilen ve bu yıl daha geniş kapsamla çalışmaları sürdürülen festival 27-30 Mayıs 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.
Bu yıl düzenlenecek olan festivalde; Söyleşiler, İmza Günleri, Tiyatrolar, Yerli ve Yabancı Grupların Dans Gösterileri, Çeşitli Sergiler, Fotoğraf Sergileri, Seminerler, Konserler ve Çeşitli Etkinlikler gerçekleştirilecek.
Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet S. Kesimoğlu, bu yıl festivalin daha da önemli olduğunu belirterek; “Bu yıl düzenleyeceğimiz 25. Kırklareli Karagöz, Kültür Sanat ve Kakava Festivali ile çeyrek asrı devirmiş olacağız. Geçtiğimiz yıl maalesef Soma’da bir facia yaşadık. Bu yaşanılan olaydan sonra geçen yıl biz de karar alarak festivalimizi iptal ettik. Bu yıl çok iyi şekilde festivalimize hazırlanıyoruz. Önümüzdeki günlerde programımızı açıklayacağız. Söyleşiler, imza günleri, tiyatrolar, yerli ve yabancı grupların dans gösterileri, çeşitli sergiler, fotoğraf sergileri, seminerler, konserler ve çeşitli etkinlikler düzenleyeceğiz. Kardeş belediyelerimizi de bu festivalde konuk edeceğiz. Örneğin;  Çin’den akrobasi grubu, Bursa Nilüfer Belediyesi’nden dans grubu, Yunanistan ve Bulgaristan’dan misafirlerimiz olacak. Bu yıl düzenleyeceğimiz festival ile Türkiye’de ses getireceğiz” dedi. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here