Kakava Hazırlıkları sürüyor

16
* Türk Halk Müziği (THM) Sanatçısı Bahar Türkkan, Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu’nu makamında ziyaret etti. Türkkan, Kakava Şenlikleri’nin 3. gününde sahne alacak.
HABER MERKEZİ
Zortul Medya Gurubu’na bağlı gazetelerde yayınlanan ve Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu hakkında pozitif ifadeler kullanan Türk Halk Müziğinin genç ve gelecek vadeden yıldızlarından Bahar Türkkan, Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu ile makamında bir araya geldi.
* Menajerleri medya kökenli
Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu öncesinde Yeşilyurt Gazetesi’ni ziyaret eden Bahar Türkkan’a, her ikisi de medya kökenli olan menajerleri Hakan ve Banu Perçin Güngörmez de eşlik ettiler. Daha sonra da, Zortul Medya Grubu Genel Yayın Yönetmeni Şenol Goncagül ile birlikte Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu ziyaret edildi.
* Espriler havada uçuştu
Sanatçı Bahar Türkkan, menajerleri ve Şenol Goncagül ile sohbetlerde bulunan Başkan Kesimoğlu, Bursa kökenli olduğunu öğrendiği gazeteci kökenli menajer Hakan Güngörmez’e, bir çoğumuzun bilmediği “Bursa ‘ da çalıştığı dönem” ile ilgili bilgiler verdi. Aynı yıllarda, Bursa Olay Gazetesi’ne de gazetecilik yapan Hakan Güngörmez ile çok sayıda ortak dostları olduğunu öğrenen Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, o yıllara dair anılarını dile getirdi.
* Bahar Türkkan 3. Gece sahnede olacak
27-28-29-30 Mayıs 2015 günleri düzenlenecek olan Kakava Şenlikleri çerçevesinde, şenliklerin 3. gününde (29 Mayıs) gecesi sahne alacak olan Bahar Türkkan, yeni çıkan türkü albümünden Başkan Kesimoğlu’na hediye etti. “Türkü dinlemeyi severim” diyen Başkan Kesimoğlu, önümüzdeki günlerde yapılacak olan şenliklerle ilgili olarak bilgiler verdi.
* “Kırıkkale değil Kırklareli”
2 dönem milletvekilliği yaptığını ve vizyonu olan bir kent yaratmak üzere Kırklareli belediye başkanlığı görevine talip olduğunu belirten Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu: “Eğer, halen Kırıkkale ile karıştırılan bir Kırklareli söz konusu ise, ortada bir tanıtım sorunumuz var demektir. İlk olarak ta, fark edilir ve farkı olan bir kent olduğumuzu, iyi bir tanıtım ile ortaya koymak durumundayız. Kakava Şenlikleri de, Kırklareli adının tanıtımında ve hatırlanmasında önemli olabilecek etkenler arasındadır. İyi bir şans ve fırsattır. Bunu en iyi şekilde değerlendirmeye niyetliyiz” dedi.
* “Her türlü görüşe açığız”
Kakava Şenlikleri için hazırlıkların sürmekte olduğunu belirten Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu; “Her yıl daha da planlı ve profesyonel bir hale gelmiş ve çıtayı sürekli olarak yukarılara taşımış bir Kakava Şenliği göreceksiniz. Biz, tarzımızı ve farkımızı ortaya koyarak, her alanda farklı ve üst düzey bir festival yapma niyetindeyiz. Bu alanda da, fikir beyan ederek; katkı sunmak isteyen herkese kapılarımız açık. Herkes, bir şekilde bu işe bir tuğla koyduğunda, çok daha güçlü ve farklı olabiliriz. El birliği ile bu işin altından en iyi şekilde kalkacağımıza inanıyorum” dedi.
* Sürpriz Sanatçılar gündemde
Bu yıl yapılacak olan şenliklerle ilgili bilgiler aldığımız Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu; “Şunu söyleyebilirim ki; güçlü ve gündemde olan sürpriz sanatçılarımız sahne alacaklar. Sadece ipucu vermek açısından söylemek gerekir ise; HADİSE ve MURAT BOZ, sahne alacak sanatçılardan sadece ikisi. İlk günü ise tümüyle yerel sanatçılarımıza ayırıyoruz. En kabullenemediğim ifadelerden birisi de; “Daha önce iş deneyiminiz yoksa sizi işe alamayız” cümlesidir! İnsanlara, o ilk deneyim fırsatlarını vermezseniz, nasıl kendilerini gösterebilirler? Kakava Şenlikleri’nde sahneler, bizim bölgesel sanatçılarımızın harman yeri olacaktır. Şimdilik daha fazla detay vermek istemiyorum. Önümüzdeki hafta bir basın toplantısı ile tüm detayları açıklayacağım” dedi.
TEILEN
Önceki İçerikDeniz sezonu açıldı
Sonraki İçerikİLAN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here