Kahve köşelerinden mahalle takımına

12
Kırklareli’de 2. Amatör U-16 ve U-13 yaş gruplarında mücadele edecek olan Karahıdırspor tüm yasal işlemleri tamamlayarak Türkiye Futbol Federasyonundan müsabakalara katılmak için onay bekliyor.

HABER MERKEZİ
Kırklareli merkez ilçe Karahıdır Mahallesi’nde gençleri kötü alışkanlıklardan ve kahvehane köşelerinden kurtararak spor faaliyetlerinde bulunmaları amacıyla 12 Ocak 2011 tarihinde kuruluş çalışmalarına başlayan Karahıdırspor Kulübü faaliyete geçmek için onay bekliyor.
Kırklareli 2. Amatör U-16 ve U-13 yaş gruplarında mücadele edecek olan kulüp tüm yasal işlemleri tamamlanmış olup, Türkiye Futbol Federasyonundan müsabakalara katılma onayı bekliyor.
Kulüp olağan üstü bir çaba ile 15 gün gibi kısa bir süre içerisinde tüm işlemlerini tamamladı.
Karahıdırspor Kulübü, kurucu üyeler Kadir Atik, Ersan Bağcı, Tahir Yılmaz, Mustafa Nizamoğulları, Emin Bağcı, Murat Okumuş ve Tayfur Uygun’un katkıları sonucu 42 üye ile 06 Şubat 2011 tarihinde genel kurulunu gerçekleştirdi.
Genel kurul sonrasında Karahıdırspor Kulübü Başkanı Kadir Atik, Asbaşkan Tahir Yılmaz, Mali sekreter Emin Bağcı, Genel Kaptan Mustafa Nizamoğulları, Basın Sözcüsü Ersan Bağcı seçildi. Yönetimin oluşmasının ardından Karahıdırspor Kulübü Başkanı Kadir Atik ve Basın Sözcüsü Ersan Bağcı seçildi.
Kulüp olarak yaptıkları yazılı açıklamada şunlar kaydedildi;
“Mahallemiz gençlerini kötü alışkanlıklardan kurtarmak ve spor faaliyetleri konusunda kendilerine öncülük etmiş olmaktan mutluluk duymaktayız. Müsabakalarda Fair Play ruhundan uzaklaşmadan dostça mücadele etmek hedefindeyiz. Ulu Önder Atatürk’ün dediği gibi; “Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim.” düsturu ile oyuncularımızı motive etmekteyiz. Bu tip kulüpler desteksiz ve mali yardımlar almadan yürümemektedir. Bu konuda katkılarından dolayı başta spor sever Belediye Başkanımız Sayın Cavit Çağlayan ve encümen üyelerimize, ayrıca ilimiz esnaflarından desteklerini esirgemeyen dostlarımıza teşekkürü bir borç biliriz. Yalnız bu destek ihtiyaçlarımızın tamamının karşılanması konusunda yetersiz kalmaktadır. Saygı değer Kırklarelili sporseverleri bizlere destek vermeleri konusunda sağduyulu olmaya davet ediyor saygılarımızı sunuyoruz.” (cs)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here