“Kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerine ve tüm milletimize başsağlığı diliyoruz”

11
Kırklareli Şehit ve Gazi Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Gülveren Güdücü; “Kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerine ve tüm milletimize başsağlığı diliyoruz” dedi.
HABER MERKEZİ
Önceki gün Diyarbakır Silvan da yaşanan çatışmada Eğitim uçuşu esnasında İzmir’de 2 asker olmak üzere 15 asker şehit oldu.
Yaşana terör olayı ile ilgili Kırklareli Şehit ve Gazi Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Gülveren Güdücü; “Kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerine ve tüm milletimize başsağlığı diliyoruz” dedi.
Güdücü, şehidin acısını anaların, babaların, kardeşlerin, eşlerin, vatanını ve bayrağını sevenlerin bildiğini vurguladı.
Güdücü yaptığı yazılı açıklamasında şunları kaydetti;
“Şehidin acısını çeken biliyor, çünkü ateş düştüğü yeri yakıyor. Şehidin acısını Analar biliyor. Babalar kardeşler biliyor. Vatanını bayrağını sevenler biliyor.
1984’den bugüne kadar kaç şehidimiz var, biliyorlar mı? Şehidi bilmiyorlar, çünkü acısını yaşamadıkları için bilmiyorlar.
Önceki gün Diyarbakır Silvan da 13 Eğitim uçuşu esnasında İzmir de 2 Şehidimiz olmak üzere 15 şehidimizi daha uğurladık. Bizler Kırklareli Şehit ve Gazi Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği olarak Akan kanın ve gözyaşının hesabı bir an önce sorulmalıdır.
Giden canlarımızın insan hakkı yok mu? Kul hakkı yok mu? Ama şunu unutmasınlar ki yönetenlerin üzerinde şehitlerimizin kul hakkı var. Bu hesabı biz soramasak bile, Allah kulun hakkını kimse de bırakmaz.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ ün güç şartlarda binlerce şehit vererek kurduğu Türkiye Cumhuriyetini yaşatmak uğruna can veren Aziz Şehitlerimizi ve Kahraman Gazilerimizi bir kez daha minnetle anarken, Şehit olan askerlerimize Allahtan rahmet dileriz. Gazi olanlara acil şifalar dileriz. Başta şehit ailelerimiz olmak üzere Kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerine ve tüm milletimize başsağlığı diliyoruz.” (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here