Kahraman; “Trakya Birlik Ayçiçeği üreticisini mağdur etmeyecek”

8
* Alpullu Belediye Başkanı Saim Kırcı, Trakya Birlik Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hilmi Kahraman’ı ziyaret etti.
HABER MERKEZİ
Kırklareli’nin Babaeski İlçesi’ne bağlı Alpullu Belediye Başkanı Saim Kırcı ve Belediye Meclis Üyesi Ahmet Çetiner ile birlikte, S.S. 132 No.lu Babaeski Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi’ne yaptığı ziyarette, Trakya Birlik Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hilmi Kahraman ile görüşerek, kendisini “11. İlk Şeker” Kültür ve Müzik Festivali’ne davet etti.
Başkan Kırcı, Trakya Birlik Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hilmi Kahraman’a, Festivale bugüne kadar vermiş oldukları katkı ve destekten dolayı ayrıca teşekkür etti.  Alpullu Belediye çalışmaları hakkında da bilgi veren Başkan Kırcı, bir ara Başkan Vekili Kahraman ile yaptığı sohbette; “Bu sene buğdaydan yüzü gülmeyen çiftçilerin, ayçiçeği ürününde yüzü gülecek mi?” şeklinde soru yöneltti.
Trakya Birlik Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hilmi Kahraman da, yöneltilen soruya karşı; “Kuruluşundan bu yana ortaklarının ürünlerini değerlendiren, ayrıca üreticinin tohum, gübre, zirai araç-gereç, gibi ihtiyaçlarını karşılayan Trakya Birlik, bu güne kadar Ayçiçeği üreticisini mağdur etmemiştir. Bu senede mağdur etmeyeceğinin tüm üreticiler tarafından bilinmesini isterim” dedi. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here