Kadın çiftçilerimize açılan kurs İnceleme Gezisi ile sonuçlandı

11
Kırklareli Tarım İl Müdürlüğü ve İş-Kur İl Müdürlüğü’nün işbirliğiyle Merkez İlçe Erikler Köyü’nde 07 Aralık 2009 tarihinde açılan, kadın çiftçilerimize yönelik, “Büyükbaş Hayvan Yetiştiriciliği" kursunda sona gelindi.    


HABER MERKEZİ

Kursa katılan kadın çiftçilerimizin kurs süresince “Besi Sığırcılığı” ve “Süt Sığırcılığı” konularında öğrendikleri bilgileri yerinde görmek ve incelemek amacıyla, Lüleburgaz İlçesi Celaliye Köyü’nde faaliyet gösteren ve Hastalıklardan Ari İşletme Belgesi’ne sahip  Ergin Tarım ve Hayvancılık A.Ş.’ye ait Büyükbaş Süt İnekçiliği İşletmesi’ne Tarım İl Müdürlüğü Çiftçi Eğitim ve Yayım Şube Müdürlüğü tarafından İnceleme Gezisi düzenlendi.
Yapılan inceleme gezisi ile ilgili olarak Kırklareli Tarım İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:
“Lüleburgaz İlçesi Celaliye Köyü’nde faaliyet gösteren ve Hastalıklardan Ari İşletme Belgesi’ne sahip  Ergin Tarım ve Hayvancılık A.Ş.’ye ait Büyükbaş Süt İnekçiliği İşletmesi’ne düzenlenen İnceleme Gezisi’ne katılan kadın çiftçilerimizi, İşletme Müdürü Veteriner Hekim Aydın anıl karşıladı. Yem ve Rasyon Hazırlama Üniteleri’nden Sağım Ve Süt Hijyeni’ne kadar bütün üniteleri sırasıyla gezdirerek gerekli bilgilendirmelerde bulunduk.
Çiftçi inceleme gezisi sonunda; gördükleri ve aldıkları bilgilerden oldukça memnun olan kadın kursiyerlerimiz, kendi aile işletmelerindeki eksiklikler ve yaptıkları yanlışları değerlendirme fırsatı bulduklarını ve kendilerinin de köyde birlik oluşturarak başarılı olabileceklerini ifade ettiler.
Kursiyer kadın çiftçilerimiz 28 Ocak 2010 tarihinde, inceleme gezisini düzenleyen İl Tarım Müdürlüğüne, İşletmede soruları cevaplarıyla bilgilendirmelerde bulunan İşletme Müdürü Aydın beye ve 40 iş günü onlarla olup kurs veren ve inceleme gezisinde yanlarında olan öğreticileri Veteriner Hekim Yeşim Yılmaz ve Mühendis İlker Kutlugün’e memnuniyetlerini bildirerek işletmeden ayrıldılar.” (s)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here