Kadın çiftçiler 3 Mart’ta yarışacak

14
Kırklareli Tarım İl Müdürlüğü “Kadın Çiftçiler Yarışıyor” isimli bilgi yarışmasını 3 Mart Çarşamba günü yapılacağını belirtti.

HABER MERKEZİ

Kırklareli Tarım İl Müdürlüğü’nün konu ile ilgili yaptığı açıklama şu şekilde oldu; “Bakanlığımızca başlatılmış olan, Kırsal alanda kadın çiftçilere götürülen eğitim-yayım çalışmalarının sonuçlarını görmek, tarımsal konularda performanslarını değerlendirmek, kendilerine olan güven duygularını geliştirmek, birbirleriyle kaynaşmalarını sağlamak ve girişimcilik ruhunu  aşılamak amacıyla 81 ilde yapılacak olan 2010 yılı “Kadın Çiftçiler Yarışıyor” bilgi yarışması İlimizde de 03 Mart 2010 tarihinde,  Halk Eğitimi Merkezi ve ASO Müdürlüğü Salonu’nda saat 14.30’da yapılacak.
Yarışmaya İlimiz genelinden, bir grupta 2 bayan olmak üzere 16 grup katılacaktır. Yarışmada Tarım, Hayvancılık, Ev Ekonomisi ve Çocuk Gelişimi konularını içeren 15 asil soru sorulacak olup eşitlik halinde ise altın sorulara geçilecektir. Yarışma sonunda birinci olan grup, 21 Nisan 2010 tarihinde Sakarya İlinde yapılacak Bölge Finalinde İlimizi temsil edecek.” (yy)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.