Kadın Basketbolcular 2. oldu

8
Edirnespor Kadın Basketbol Takımı Mersin Üniversitesi Basketbol Turnuvası’nın son gününde ev sahibi Mersin Üniversitesi’ni 65-51 mağlup ederek turnuvayı 2 galibiyet 1 mağlubiyetle noktalayarak ikinci oldu.
HABER MERKEZİ
Edirnespor Kadın Basketbol Takımı Mersin Üniversitesi Basketbol Turnuvası’nın son gününde ev sahibi Mersin Üniversitesi’ni 65-51 mağlup ederek turnuvayı 2 galibiyet 1 mağlubiyetle noktalayarak ikinci oldu. Edirnespor’un yanı sıra Orman Gençlik takımı da turnuvayı 2 galibiyetle bitirmesine rağmen Edirnespor karşısında galibiyete ulaşması nedeniyle  turnuvayı averajla şampiyon olarak tamamladı.
Turnuva sıralaması şöyle oluştu; 1. Ankara Orman Gençlik, 2. Edirnespor, 3. Mersin Üniversitesi, 4. Bursa BŞB.
Edirnespor ilk gün karşılaştığı Ankara Orman Gençlik karşısında 66-64 mağlup olduktan sonra ikinci gün Bursa BŞB’yi 78-40 ve son gün de Mersin Üniversitesi’ni 65-51 mağlup etmişti.
Turnuva sonunda seremoni ve kupa töreni yapılmaması, turnuva maçlarını genç ve deneyimsiz hakemlerin yönetmesi katılan takımlar tarafından tepkiyle karşılandı.
Turnuva sonunda bir açıklama yapan  Edirnespor ta takım menajeri Engin Gönültaş; “Her şeyden önce turnuvayı sakatsız bir biçimde kapattığımız için mutluyuz. Diğer yandan yeni oluşan ve ilk defa bu turnuvada ki maçlarda bir arada gördüğümüz takımımız ve oyuncularımızın performansı bizleri ve izleyenleri memnun bıraktı. Eksiklerimizi gördük. Daha yolun başındayız. Lige kadar daha hazır bir duruma geleceğiz. Edirne’de düzenleyeceğimiz  2.Uluslararası Cumhuriyet Kupası maçlarında da güçlü rakiplerle oynayacağız. Turnuva tüm eksikliklerine rağmen bizim için faydalı olmuştur. Turnuvaya katılmamıza sağlayan ve Mersin’de de bizi yalnız bırakmayan başkanımız sayın Murat Boyacıoğlu’na ve yönetim kurulumuza teşekkür ediyoruz” dedi.
Kulüp başkanı Murat Boyacıoğlu ise turnuvadaki başı bozukluk üzerine  tepkisini dile getirerek; “Hayatımda böyle laubali bir turnuva görmedim. Ne karşılayan, hoş geldin diyen bir yönetici vardı, ne de turnuva sonunda yapılan bir seremoni ve kupa töreni. Zaten tüm takımlar turnuvaya kendi olanaklarıyla katılarak masraflarını üstlendiler. Hiç olmazsa bir ilgi gösterilebilirdi. Kulüp olarak  bir daha asla böyle bir turnuvaya katılmayız” dedi. (Murat Cankurt)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.