Kaderleri Sentetik Çim Sahası’na bağlı

34
* Demirköyspor’un 2015-2016 Sezonu’nda kaderi Sentetik Çim Sahası yapılmasına bağlı.
HABER MERKEZİ
Demirköyspor’un imparator lakaplı Teknik Direktörü Kenan Yankır; “2015-2016 Sezonu’nda Demirköyspor Lig’de oynamayabilir” dedi.
Yankır ; “Acil Sentetik çim sahaya ihtiyacımız var’’ diyerek Demirköyspor’un geleceği Sentetik Çim Saha’nın yapılmasına bağlı olduğunu, eğer yapılmazsa gelecek yıl ligde olmayabileceğini açıkladı. Yankır; “Demirköy Futbol Sahası’nın zemini toprak olduğu için uzun yıllardır sentetik olmayı bekliyor. Demirköy İlçesi yağışlı bir bölge olması sebebiyle su alarak çamur oluyor. Kış şartlarında amatör maçlarının burada oynatılması çok zor oluyor. Sahamızda takımlarımız birbirlerinin yanı sıra çamurla da mücadele etmek zorunda kalıyorlar. Bunu herkes görüyor, herkes biliyor. Bu stadın yapılması gerekiyor. Ve Süper Amatörde altyapı zorunluluğu var. Alt yapılarda 11-12-13’lerin çok küçük olmaları ve dizlerinin darbe alma durumu çok fazla olduğu için bu sahada oynayamıyorlar. Bu sahada Altyapı maçları yapamıyoruz. O maçları Pınarhisarspor sahasında oynatmak zorunda kalıyoruz. Işıklandırma sisteminin olması lazım. Futbolcularımız gündüz çalıştığı için antrenmanlarını gece yapmak zorundalar. Ama maalesef ışıklandırma olmadığı için bunu yapamıyoruz. Bunun için bu sahanın bir an önce yapılmasını istiyoruz. 
Bunu geçen yıl Kırklareli Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) milletvekili Şenol Gürşan Hamdibey Köyü’nde Sentetik Çim Saha yapılıyor müjdesini veriyorum dediğini benim eski Kulüp Başkanım Cem Unsur söylemişti. Hala bir çalışma başlamış değil. Şimdi de İl Genel Meclis Üyemiz Reşat Şükrü Saka bize yine Vekilimiz Şenol Gürşan’ın sahanız oluyor müjdesini verdiğini söyledi, fakat şu ana kadar herhangi bir çalışma olmadı. Sayın Bakanımız Edirne’ye geldiğinde Kırklareli Spor İl Müdürü 12 Amatör Spor Kulübü’nün başkanını veya yöneticilerini toplantıya çağırdılar. Toplantıya ben de katıldım. Bu toplantıda Spor İl Müdürümüz Demirköy Sahası’nın yapımının 1. Sıra’da olduğunu ilk ödeneğin buraya geleceğini söyledi. Fakat sonradan yaptığımız araştırmada bu ödeneğin Pehlivanköy’e gittiğini öğrendik. Demirköy futbol sahasının ödeneğinin henüz gelmediğini öğrendik. Bunu ben bizzat kendim Şükrü Bey’e söylediğimde O bu konuda Ankara ile gerekli temasa geçtiğini, futbol sahası için ödeneğin gelmek üzere olduğunu söyledi. Fakat biz bir iki gün önce internet üzerinden baktığımızda Demirköyspor sahası ile ilgili Ankara’da 2015 yatırımlarında bulunduğunu fakat henüz değerlendirme aşamasında olduğunu yani henüz onaydan geçmiş gibi görünmediği tarafımızdan saptanmıştır. 
Eğer bu ödenek Pehlivanköy’e geldiyse siyasi bir durum olduğunu gösterir. Pehlivanköy’ün belediye Başkanı’nın Ankara’ya giderek bu ödeneğin Pehlivanköy’e aktarılması için görüştüğünü duyumlarını aldık. Bunun ne kadar doğru olduğunu ben bilemem bunlar sadece duyum. Biz Pehlivanköy’e yatırım yapılmasına karşı değiliz. Oraya da yapılsın ama Pehlivanköy’ün sahası bizim sahamızdan çok iyi ve oynanılır durumda. O kadar acele sentetik saha yapılması gereken bir stat değil, şartları bize göre futbol oynanması için daha uygun. Orada her zaman maç oynanabilir bizde oynanamıyor, oynansa da zor şartlarda oynanıyor. Esasında burada Demirköy’de yapılması gerekir. Biz stadımızı istiyoruz.
Ben uzun yılladır Demirköyspor’u belli noktalara getirdim. Eğer 7 Haziran Seçimleri’ne kadar bu ödenek gelmezse gelecek yıl 2015-2016 Sezonu’nda Demirköyspor’u bu çamur sahada çalıştırmayı düşünmediğim gibi Demirköyspor’u bu çamur sahada lige sokmayı düşünmüyorum. Sahamızın bir an önce yapılması için ilgilileri göreve davet ediyorum” dedi. (Gülcan Kutlu)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here