Judo’da, Kırklareli 2 Türkiye 3’ncülüğü kazandı

24
* Türkiye Judo Fedarasyonu tarafından düzenlenen “Minikler Türkiye Şampiyonası”nda Kırklarelili sporcular 2 Türkiye 3’ncülüğü kazandı. 
HABER MERKEZİ
Türkiye Judo Federasyonu tarafından 15-17 Haziran 2012 tarihleri arasında Çorum’da yapılan “Minikler Türkiye Şampiyonası”nda Kırklareli’den 2 sporcu Türkiye 3’ncüsü oldu. Şampiyona 51 ilden bin 113 sporcu katılımıyla büyük bir çekişmeye sahne oldu. 
Kırklareli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü adına şampiyonaya katılan Antranör Ali Çatak ve sporcular Enez Çapku 58 Kilo’da, Yiğit Tuna 46 Kilo’da, Başak Ayaz 36 Kilo’da, Aleyna Bayram 48 Kilo’da, Esra Keleş 57 Kilo’da, Neslişah Ayar +57 Kilo’da mücadele etti.
İlk iki maçını kazanan Aleyna Bayram ve Esra Keleş çeyrek final mücadelesi verdi. Çeyrek finalde rakiplerine az puan farkı ile kaybeden sporcularımız şampiyonada 3’ncülük maçı oynamaya hak kazandı.  3’ncülük maçı yapmaya hak kazanan Aleyna Bayram ve Esra Keleş yaptıkları 2 maçı da kazanarak Türkiye Judo 3’ncülüğünü Kırklareli’ne getirdiler.
Çorum’dan Kırklareli’ne dönen Ali Çatak’ın gözetimindeki sporcular Kırklareli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Yılmaz’ı makamında ziyaret etti. Kırklareli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Yılmaz alınan sonuçlardan ötürü sporcuları tebrik ederek şunları söyledi;
“Hayatınızda spora bu kadar önemli bir yer ayırmanız çok önemli. Sporu bırakmayı hiçbir zaman düşünmeyin. Spor yapan sporcu kişiler çevresinde olup bitenleri daha ayrıntılı bir şekilde görür.  Spor hayatınızı düzene sokar.  Hayatınızdaki birinci hedefiniz okul ikinci hedefiniz spor olsun. İkisini bir arada yürütmek zor olsada okulunuza daima birinci önceliği verin. Antrenmanlarınız okullarınızı aksatmayacak şekilde yapın. Kırklareli’ne getirdiğiniz bu Türkiye 3’ncülüğü için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyor başarılarınızın devamını diliyorum” dedi. 
* “Almış olduğumuz derece şans değil disiplinli bir şekilde çalışmak”
Kırklareli Judo takımı Antrenörü Ali Çatak yatığı konuşmasında takım olarak aldıkları başarının şan olmadığını belirterek şunları söyledi;
“Judo Takımı olarak şampiyonaya ilk takılan takımdık ve başarımız şans değil disiplinli, özverili ve düzenli çalışmanın getirmiş olduğu bir başarı. Yapılan şampiyonada gönül isterdik ki 1’nciliklerledönmek ama şampiyonaya ilk defa katılan sporcularımız var. Başlangıç için 2 tane Türkiye 3’ncülüğü almak güzel. Bundan sonraki hedefimiz yapılan şampiyonalarda Türkiye 1’ncilikleri almak ve uluslararası organizasyonlara katılmak. Kırklareli Judo Takımı olarak içimizden yetişen çocuklarımızı disiplinli, özverili ve çok çalışarak Milli Takım’a kazandırmaktır. İçimizde Milli Takım’a kadar erişebilecek sporcularımız var” dedi.
Konuşmaların ardından Kırklareli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Yılmaz sporculara hediyeler verdi. (ş)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here