Jardel’in “EKMEK” açılımı

11
Vize otogarının 9 yıldır maskotu haline gelen ayakkabı boyacısı JARDEL lakaplı Soner Örs:”Millet bir açılımdır tutturmuş.

 

Vize otogarının 9 yıldır maskotu haline gelen ayakkabı boyacısı JARDEL lakaplı Soner Örs:”Millet bir açılımdır tutturmuş. Bizim öyle dertlerimiz ve gündemlerimiz yok. Bizim açılımımız ekmek üzerine. Eve ekmeğimizi götürdük mü, açılımımız tamamdır.” Diyor.

27 yaşındaki Soner Örs, 9 yılı aşkın bir zamandan beridir Vize oto terminali bahçesinde ayakkabı boyacılığı yapıyor. Sempatik tavırları ile esnafın ve kent halkının maskotu olmuş durumda. Bu sevecenliği sayesinde esnaf ayakkabılarını boyatmak üzere başında kuyruk oluyor.

Jardel Soner’e, son zamanların moda deyimi olan AÇILIM ı sorduk. Jardel:”Abi be!Bir açılımdır aldı başını gidiyor. Nedir?Ne değildir anlamış değiliz. Kimsenin anladığını da sanmıyorum. Kürtlere hak, hukuk filan diyenler oluyor ama onlarda anlamış değiller sanırım!Neyin hakkı?Neyin hukuku?Onlar başka memlekette mi yaşıyorlar?Meclisteki milletvekillerin çoğuda onların. Daha nasıl bir şey istiyorlar, bilemedim” Diyor.

Jardel’e, malum ekonomik krizi de soruyoruz. Anlatıyor:”Ben bu boyacılık işine 2000 de başladım. O zamanla bugünü kıyasla derseniz, arada büyük farklar var derim. Millet artık yeni ayakkabı almadığı gibi, ayakkabısını boyatmaktan da vazgeçti. Bereket versin ki, bizim esnaf beni seviyor da, hem muhabbetimize geliyorlar. Hem de ayakkabılarını boyatıyorlar” diyor.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.