Jandarma Trafik Timleri suçlulara Ocak’ta da göz açtırmadı

15
Kırklareli İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı merkez ilçe ve ilçelerde görev yapmakta olan Trafik Timleri tarafından 2011 yılı Ocak ayı içerisinde toplam 9 bin 683 aracın kontrol edildiği belirtilen açıklamada şunlar kaydedildi:

HABER MERKEZİ

“Kontrol edilen bu araçlardan 243 sürücü kusurlu bulunarak toplam 114 bin 469 TL para cezası uygulanmış, 18 sürücü çeşitli kusurlarından dolayı mahkemeye sevk edilmiş, 103 araç trafikten men edilirken 15 sürücünün ehliyetine el konuldu.
Yapılan kontroller ve alınan tüm önlemlere rağmen Jandarma sorumluluk sahasında yer alan bölgede 1 Ölümlü, 1 yaralamalı ve 11 maddi hasarlı olmak üzere toplam 13 Trafik kazası meydana gelmiştir. Bu kazalarda 1 kişi ölmüş, 1 kişi yaralanmış 74 bin 200 TL maddi hasar meydana geldi
İlimizde trafik bilincinin yerleştirilmesi ve kuralların öğretilmesi amacıyla 19 köy, belde ve okulda toplam 1775 sürücü, öğrenci ve yayaya bilgilendirme faaliyeti icra edildi. Vatandaşlarımız 156 Jandarma İmdat Telefonu’nu aradıklarında trafik ve emniyet-asayiş hizmetleri ile ilgili her türlü yardım ve bilgi olanağı kendilerine sunulacak. .
Jandarma Trafik Timleri faaliyetlerini aksatmadan devam ettirerek vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin korunmasını kararlılıkla sürdürecektir.” (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here