“Iyi ki doğdun Önadım”

14
“Iyi ki doğdun Önadım”

Tam 17 yıl… Dile kolay… 18. yılına giren Önadım Gazetesi, tam 17 yıldır Kırklareli yerel basınının öncü ismi olmayı sürdürüyor. Her geçen yıl Trakya’daki yükselişini devam ettiren Önadım Gazetesi, Kırklareli’nin ve tüm Trakya halkının sesini, sütunlarından duyuruyor

. Geçtiğimiz Cumartesi günü 18. yaşına giren Önadım Gazetesi’ni, Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonları (BASK) Kırklareli Il Temsilcisi Göksal Çidem, Bağımsız Eğitimciler Sendikası Il Temsilcisi Hakan Tıraşçı ve Bağımsız Sağlık Sendikası Il Temsilcisi Rıdvan Demirel ziyaret ettiler. Sendika Temsilcileri Önadım Gazetesi Başyazarı, KIRKSEDER Yönetim Kurulu Başkanı, Araştırmacı-Gazeteci-Yazar Nazif Karaçam ve Gazetemiz köşe yazarı, Şair-Yazar Selahattin Demiraco’nun konuğu oldular.

Gazetemiz çalışanlarının bu anlamlı gününü kutlayan konuklarımız, Önadım Gazetesi’nin Kırklareli yerel basınında en ön sırada bulunduğunu, gündem belirleyici haberleri ile halkımızı aydınlattığını va daha uzun yıllar Kırklareli’ni “haberdar” etmeye devam edeceğini kaydettiler.

“Tarihi mirasımıza sahip çıkmalıyız”

Daha sonra koyu bir sohbet içerisine giren konuklarımız, Kırklareli’nin kanayan bir yarasını da gündeme taşıdılar.

BASK Kırklareli Il Temsilcisi Göksal Çidem, Bağımsız Eğitimciler Sendikası Il Temsilcisi Hakan Tıraşçı ve Bağımsız Sağlık Sendikası Il Temsilcisi Rıdvan Demirel bugün birçok Il’de tarihi ve kültürel mirasımıza sahip çıkıldığını gösteren anıtların ve müzelerin olduğunu, ancak Kırklareli’de bu özellikleri taşıyan bir projeye hala imza atılmadığını vurguladılar. Bu konuda bir dizi girişimde bulunacakları belirten sendika temsilcileri, Başyazarımız Karaçam’dan da detaylı bilgiler aldılar. Kırklareli’nin tarihi denilince ilk akla gelen isim olan Araştırmacı-Gazeteci-Yazar Nazif Karaçam, bu konuda her zaman yanlarında olacaklarını belirterek, Kırklareli’nin bu önemli eksikliğinin giderilmesi gerektiğini vurguladı.

Bizleri unutmadılar

7 Kasım Cuma günü; Okurlarımız, dostlarımız ve Önadım Gazetesi’ne gönül veren tüm Trakya halkı mail ve telefonlar ile Önadım’ın doğum gününü kutladılar. Bizleri bu anlamlı günümüzde yalnız bırakmayan tüm halkımıza teşekkür ediyor ve iyi dileklerimizi tekrar sizlerle paylaşıyoruz; “Iyi ki doğdun, Önadım!”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here