“İyi ilişkilerimizi devam ettireceğiz”

10
Yunanistan Edirne Konsolosu Katerina Varvarigu Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan’ı makamında ziyaret etti.
HABER MERKEZİ 
Başkan Çağlayan’ın yaklaşık bir ay önce Edirne Yunanistan Konsolosluğu’nda ziyarette bulunduğu Katerina Varvarigu bu gün makamında kabul etti. Başkanlık makamında kapıda karşılayan Başkan Çağlayan; 
“Kırklareli’miz adına Sayın Konsolos Katerina Varvarigu bir ay önce ziyaret ettik. Kendisi bizleri güzel, samimi hoş karşılamıştı. Bu günde kendisi bizleri ziyaret için burada. Konsolos Hanımefendi ile inanıyorum ki bundan sonra da iyi ilişkiler içinde olacağız. 
Bizlerin buradan Yunanistan’a turist amaçlı gidilmesi ve Yunanistan dan da buraya turist amaçlı gelmesini çok istiyoruz. Yunanistan çok önceleri Kırklareli ne göç edenler olduğu gibi Kırklareli’nde yaşayan Rumlardan da Yunanistan’a gidenler oldu. İki sınır komşular arasında ticari anlaşmalarında arttırılabileceğini sanıyorum” dedi.
Yunanistan Edirne Konsolosu Katerina Varvarigu ise ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek;
“Benden önce görev yapan bayan konsolosun başlatmış olduğu iyi ilişkilerin devamını ben sürdüreceğim. Türk vatandaşlarının ülkemi ziyaret etmesi yönünde çalışmaları hassasiyetle takip edeceğim. Ülkemi ve beni tanıdıkça ilişkiler her alanda hem kültürel hem de ticari açıdan iyi bir durum alacaktır’’ dedi. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.