İtfaiye’den parti logosuna göre muamele mi?

16
Kırklareli Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’nün son yaptığı uygulama, akıllarda; “Vatandaşlara yönelik yapılan hizmetlerde siyasi parti görüşüne göre mi hizmet ediliyor?” şeklinde soru işaretlerine neden oldu.
HABER MERKEZİ
Kırklareli’de yaklaşık 2 hafta öncesinde etkili olan yoğun kar yağışı ve hafta başında etkili olan sağanak yağmur dolayısıyla Kırklareli’de bazı ev ve iş yerini su bastı.
Vatandaşlar ev ve işyerlerinde biriken suları tahliye ederken, suları sokağa saldığı gerekçesiyle Kırklareli Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nce vatandaşlara 170 TL ceza kesildi. 
Vatandaşların iddiası üzerine gazetemizce yapılan araştırma sonucu, yaklaşık 2 hafta öncesinde kar yağışı dolayısıyla, bir kişinin deposunda meydana gelen su baskını sonrası biriken suyu tahliye ederken, tahliye edilen suyun sokağa salınması dolayısıyla 170 TL para cezası kesildiği bildirildi. 
Yaklaşık 2 gün önce etkili olan sağanak yağış sonrası Merkez ilçe Karakaş Mahallesi Cumhuriyet Caddesi’ndeki bir dükkanın bodrum katını su bastı. Dükkan sahibinin Kırklareli Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’ne durumu bildirmesinin ardından, dükkanın bodrum katındaki su İtfaiye Ekipleri tarafından İtfaiye Müdürlüğü’ne ait dalgıç pompası ile sokağa tahliye edildi. 
Kırklareli’de sağanak yağışın etkili olduğu bir günde aynı cadde üzerinde başka bir kişi ise inşaatın bodrum katında biriken suları caddeye salmasıyla ve çevre esnafın şikayeti üzerine olay yerine gelen Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin 170 TL para ceza kesmesinden kurtulamadı.
Vatandaşlar, Kırklareli Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nün cezalarından kurtulmak ve böyle bir hizmetten istifade etmek için belediyeye yakın mı olunması gerektiğini sordu.
Ayrıca vatandaşlar, siyasi görüş ve düşüncelere göre hizmet sergilediği iddia edilen Kırklareli Belediyesi’ni kınarken, yapılan bu uygulamanın doğru olmadığını belirtti. Kırklareli Belediyesi’ne yakın olan kişilere ceza kesilmediği, belediye yetkililerin son derece ilgili ve alakalı davrandıkları iddia edildi. (Ufuk Ertop)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.