“İtfaiye teşkilatının sürekli zinde ve eğitimli kalması için yapılan yangın söndürme ve kurtarma tatbikatları oldukça önemlidir.”

5
Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan İtfaiyecilik Haftası nedeniyle bir basın açıklaması yayınladı. Çağlayan açıklamasında şunları kaydetti; “Kurulduğu günden……
HABER MERKEZİ
Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan İtfaiyecilik Haftası nedeniyle bir basın açıklaması yayınladı. Çağlayan açıklamasında şunları kaydetti; “Kurulduğu günden bugüne kadar vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini korumak amacıyla büyük bir özveriyle görevlerini yerine getiren İtfaiye Teşkilatı’nın kuruluş yıldönümünü kutluyorum.
Bu hafta münasebetiyle çeşitli etkinlikler düzenlenecektir. İtfaiye teşkilatının sürekli zinde ve eğitimli kalması için yapılan yangın söndürme ve kurtarma tatbikatları oldukça önemlidir. İtfaiye personelimiz yangın ve kurtarma olaylarının yanı sıra kamu kurum ve kuruluşları ile site, fabrika, ilköğretim okullarında tatbikat ve eğitimler yapmakta olup, yaşayan bütün canlıları, yangınlar başta olmak üzere diğer tehlikelerden de kurtarmak için ellerinden gelen tüm güçleri ile çalışmaktadır.
Görevlerini yerine getirmek için hayatlarını dahi feda edebilme cesareti gösteren itfaiyecilerimize çalışmalarında başarılar diliyor, personelimin “İtfaiyeciler Haftası”nı kutluyorum.”(Nihal Şensöz)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here