“İsteğimiz uluslararası müsabakalarda bayrağımızı en yükseğe taşımalarıdır”

15
Türkiye Taekwando Federasyonunun 2011 yılı faaliyet programında yer alan gençler Türkiye Taekwando Şampiyonası Alanya’da Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda yapıldı.

HABER MERKEZİ
 Kırklareli’den 5 sporcunun katıldığı müsabakaya 64 ilden bin 22 erkek ve 628 bayan olmak üzere 1650 sporcunun katılımıyla gerçekleşti.
26 Ekim 2010 tarihinde çalışmalarına başlayan Ergin Spor Kulübü Antrenörü Savaş Ergin, faaliyet programı açıklandıktan sonra 1 ay gibi kısa bir süre çalışma fırsatı bulduklarını, bunun faydasını da göreceklerini söyledi.
Ergin, sporcularımın göstermiş olduğu mücadeleden memnun kaldım. Bundan sonrası içi daha umut verici konuşabileceğizm” dedi.
15-20 Şubat tarihlerinde Antalya iline bağlı Alanya ilçesinde yapılan gençler Türkiye Taekwando şampiyonasında Kırklareli’ni temsil eden 55 kg’da Mümin Demiralp, 46 kg’da Elif Kay, 55 Kg’da Kava Burçe Göçmez, 55 Kg’da Aleyna Yıldızdal, 52 Kg’da Hande Can, zevkli, ve çekişmeli geçen en iyi şekilde kendilerini gösterme şansı buldukları şampiyonada başarılı olmak için mücadele etti.
Gençler Türkiye Taekwando Şampiyonasında ilk 8’e girme başarısı göstermiş olup 27-28 Şubat 2011’de Alanya Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda yapılacak Gençler Milli Takım seçmelerine katılacak olan ilimiz sporcularından Havva Burçe Gökmez 55 kg bayanlarda Kırklareli’ni temsilen başarılı olmak ve yapılacak olan Avrupa Şampiyonasına gitmek için ter dökecek.
Ergin; “Türkiye Şampiyonasına katılmak için Kırklareli Belediye Başkanlığımıza yaptığımız yardım talebinin karşılık bulması bizleri ayrıca memnun etti. Belediye Başkanlığı sporculara bin lira yardımda bulunarak maça gitmemizde, maddi imkansızlarda başarılı olmamız için ön ayak olduklarından dolayı teşekkür ediyoruz. Bunun yanı sıra kulübümüzde bağış adı altında toplanan gelir sporcularımız adına kullanılmıştır. Bunun böyle devam etmesi için gerekli çaba tarafımızdan gösterilecektir. Bizlerin tek istediği çocuklarımızın başarılı olması ve uluslararası müsabakalarda bayrağımızı en yükseğe taşımalarıdır” dedi. (ue)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here