Işte Il Emniyet Müdürlüğümüzün yılbaşı tedbirleri

7
Işte Il Emniyet Müdürlüğümüzün yılbaşı tedbirleri

Kırklareli Valiliği Il Basın ve Halkla Ilişkiler Müdürlüğü, huzurlu bir yılbaşı için Il Emniyet Müdürlüğü’nün almış olduğu tedbirleri kamuoyu ile paylaştı.

Işte bu önlemler; “Müdürlüğümüzce; yeni bir yıla girmenin heyecanını yaşadığımız yılbaşı kutlamalarının ilimizde huzur ve güven ortamı içerisinde geçirilmesini temin etmek amacıyla aşağıda belirtilen ek tedbirler alınmıştır.

1- Halkımızın yoğun olarak bulunacağı Vilayet Meydanı, Istasyon Caddesi, Fevzi Çakmak Caddesi, Cumhuriyet Caddesi, Kara Umur Caddesi, alış-veriş merkezleri, eğlence yerleri, bankalar ve kuyumcular civarlarına hırsızlık, yankesicilik, dolandırıcılık, kapkaç, vb. olaylara karşı personel takviyesi yapılarak, resmi ve sivil olarak yaya devriyeler çıkarılacak, ayrıca görevlendirilecek ekipler araçlarıyla kontrollerini gece geç saatlere kadar sürdüreceklerdir.

2- Vatandaşlarımızın; yılbaşı nedeniyle yapacakları alışverişlerinde, sahtecilik ve dolandırıcılık olaylarına karşı tanımadıkları türden veya tereddüt ettikleri döviz cinsinden paraları alışverişlerinde kabul etmemeleri ve büyük miktarlı YTL (200 TL, 100 TL, 50 TL, 20 TL. gibi) cinsi paralara dikkat etmeleri önem taşımaktadır.

3- Yılbaşı gecesi ilimizdeki umuma açık yerler vatandaşımızın huzuru için mevcut çalışma saatlerine riayet ederek kapanacaklardır. Ancak Yılbaşı gecesi "Açık Kalması" için özel izin alan yerler ise izin süreleri sonunda kapanacaklardır.

4- Yeni yılın getirmiş olduğu mutluluk ve coşku ile alkol duvarını aşan vatandaşlarımızın, araçlarını alkollü iken kesinlikle kullanmamaları, hem kendi hem de başkalarının can ve mal güvenliği açısından önem taşımaktadır.

5- Vatandaşlarımız yılbaşı günü asayiş ve trafik yönünden olabilecek şikâyetlerini ve şüpheli gördükleri şahısları en kısa süre içinde gördükleri ekiplere veya ücretsiz olan 155 Polis Imdat telefonuna bildirebileceklerdir.

Emniyet Müdürlüğümüz olarak; Kırklarelili vatandaşlarımızın yeni yıllarını kutlar, sağlık, huzur ve mutluluk içinde bir yıl geçirmelerini temenni ederiz.

Emniyet Müdürlüğü  (Haber Merkezi): 214 16 59

Polis Imdat: 155

Şehit H.Yesin Polis Merkezi Amirliği: 214 29 27

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.