“İstasyon Mahallesi’nin başlıca sorunu alkol içerek çevreyi rahatsız edenler”

14
* Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü tarafından İstasyon Mahallesi’nde yapılan Huzur Toplantısı’nda mahalle sakinlerinin sıkıntıları dinlenerek çözüm yolları arandı.
HABER MERKEZİ
Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü tarafından İstasyon Mahallesi’nde 29 Mayıs 2012 Salı günü saat 14.00’da bir kahvehanede yapılan Huzur Toplantısı’nda Kırklareli İl Emniyet Müdür Yardımcısı Abdurrahman Tosun, mahalle sakinlerinin sıkıntılarını dinledi.
Toplantıya; Kırklareli İl Emniyet Müdür Yardımcısı Abdurrahman Tosun, Suat Hakkı Dolay, Bölge Trafik Müdürü Hüsnü Uz, KOM Şube Müdürü Mehmet Ali Aydınlı, Toplum Destekli Polislik Şube Müdürü Adnan Başar, Çocuk Şube Müdürü Mehmet Kaya, Bilişim Suçları Şube Müdürü Levent Artut, Muhabere Şube Müdürü Yusuf Uylu, Basın ve Halkla İlişkiler Büro Amiri İbrahim Özdemir, İstasyon Mahallesi  Muhtarı Rahmi Ketbağ, Yayla Mahallesi Muhtarı İbrahim Dora, Doğu Mahallesi Muhtarı Enver Akış, Demirtaş Mahallesi Muhtarı Serdar Kocabalta, Bademlik Mahallesi Muhtarı Gürsel Yılmaz ve İstasyon Mahalle sakinleri katıldı.
* “Vatandaş ile polis arasındaki diyalogu daha da geliştirmeyi amaçlıyoruz”
Toplantının açılış konuşmasını yapan Tosun, bu tür toplantılarla, vatandaş ile polis arasındaki diyalogu daha da geliştirmek istediklerini söyledi.
Tosun; “Bu tür toplantıları her ay her mahallede yapmaya çalışıyoruz. Bu toplantımızın amacı mahalle sakinleri ile emniyet arasındaki diyalogu geliştirmek. Sizlere ulaşamadığımız, sizlerinde bizlere ulaşamayıp aktaramadığınız problem ve sorunlarınızı burada tartışarak sizler için daha fazla neler yapabiliriz, bunu konuşmak için zaman zaman bir araya geliyoruz. Bu toplantıda onlardan bir tanesidir. Bizler mümkün olduğu kadar vatandaş ile polis arasındaki diyalogu daha da geliştirmek, vatandaşın bizden beklentilerini, bizlerinde vatandaşa sunduğumuz hizmetlerin kalitesi ve yeterliliğini tartışarak, vatandaştan gelen talepleri en üst seviyeye taşımaya çalışıyoruz. Amacımız vatandaşa olan hizmetimizi en iyi şekilde yapabilmek” dedi.
* “Mahallemizin en büyük sorunu alkol içerek çevreyi rahatsız eden vatandaşlar”
İstasyon Mahallesi Muhtarı Rahmi Ketbağ, mahallenin alt tarafından geçen İnci Deresi’nin kıyısında bir takım vatandaşların alkol aldıklarını ve alkolünde etkisiyle çevreyi rahatsız ettiğini dile getirdi.
Ayrıca, Çarşamba günleri kurulan Halk Pazarı’ndan dolayı çevre sakinlerinin araçlarını uygunsuz şekilde park etmesi sonucu trafikte aksamaların olduğunu ve vatandaşların bu durumdan şikayetçi olduğunu ifade eden Ketbağ;
“Mahallemizin en önemli sıkıntısı başka mahallelerden ya da Kırklareli’ne dışarıdan gelen kişiler, mahallemizin alt tarafından geçen İnci Deresi’nin yanında alkol alıyor. Ya alkol aldığı esnada ya da alkol aldıktan sonra çevreye büyük rahatsızlık veriyorlar. Ya araçlarında müziğin sessini açıyorlar ya da nara atarak rahatız ediyorlar. Bunlara biran önce bir çözüm bulunması gerekiyor. Artık bu insanlar o kadar vurdumduymaz oldular ki bazen gündüz gözüyle bile içiyorlar. Onların ne zaman içecekleri bizleri pek ilgilendirmiyor ancak bizleri ilgilendiren taraf burada içmeleri ve çevreyi rahatsız etmeleri. Bunların yanı sıra bir de mahallemizin bir diğer sıkıntısı ise araç parklarıdır. Özellikle Çarşamba Pazarı’nın kurulduğu günlerde burada araç parkı çok oluyor. Bu araç parklarından dolayı da trafikte bazı aksamalar oluyor. Araç sürücüleri tabelalara uymayarak bu cadde üzerinde aşırı hız yaparak yolda giden vatandaşlarımızın canını tehlikeye sokuyor” dedi.
Ketbağ’ın konuşmasının ardından Tosun, bu tür olaylarda vatandaşların olay anında 155’i arayarak Polis İmdat’a ihbar etmeleri gerektiğini ifade etti.
155’in aranmasının ardından olaya kısa sürede müdahale edileceğini dolayısıyla yaşanan sorunun da kısa sürede çözülmüş olacağını belirten Tosun, ayrıca muhtarları ve mahalle sakinlerine; “155’i aradığınız bir olayı ihbar ettiğiniz takdirde sizlerin bilgileri emniyetin eline geçer, ancak herhangi bir sıkıntının daha yaşanmaması için sizlerin bilgileri kimseye verilmez. Bu konuda gönlünüz rahat olsun. Her ne olursa olsun, çevreyi rahatsız edici, toplumun huzurunu bozucu ya da hırsızlık gibi olaylar ile karşılaştığınız anda 155 Polis İmdat’ı arayarak ihbar ediniz” şeklinde konuştu. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here