İstanbul’a Tarih ve Kültür Gezisi düzenlenecek

20
Kırklareli Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi tarafından 29-31 Temmuz 2011 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan “İstanbul Tarih ve Kültür Gezi”ne katılmak isteyenler başvurularını 18 Temmuz 2011 Pazartesi gününe kadar Gençlik Merkezi Müdürlüğü’ne yapabilecekler.
HABER MERKEZİ
Gençlik Merkezi Çalışan İnanç Barut yapılacak olan gezi ile ilgili olarak yaptığı açıklamasında şunları kaydetti:
“İstanbul Tarih ve Kültür Gezisi”nin amacı, tarihi ve kültürel zenginliğiyle boğazın incisi “2010 Avrupa Kültür Başkenti” İstanbul’un, gençler tarafından gezilip görülmesi amaçlanmaktadır. 
Programa gençlik merkezleri faaliyetlerine aktif olarak katılan, kendi imkanları ile il dışına çıkma fırsatı bulamayan, gençlik merkezlerinde aktif olarak faaliyetlere katılan, derslerinde başarılı, imkanı kısıtlı, gazi ve şehit yakınlarından seçilecek gençlerin katılımı amaçlanmaktadır.
İstanbul Tarih ve Kültür Gezisi’ne daha önce bu tür bir etkinliğe katılmamış, 15-18 yaş grubuna dahil İl merkezi ve ilçelerdeki gençlerin seçilmesine özen gösterilecek. 18 yaşından küçük katılımcı gençlerin veli izin belgesi olması zorunludur. Geziye katılacak gençler kimlik belgelerini yanlarında hazır bulunduracak. Geziye; 1 Kafile Başkanı, 1 Gençlik Çalışanı ve 18 genç olmak üzere toplam 20 kişi katılacak. 
Geziye katılacak ekipler Cuma günü sabah İstanbul’da olacak şekilde İl Müdürlüğümüzün önünden hareket edecektir. Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri İstanbul gezisi tamamlanacak ve Pazar günü öğleden sonra İstanbul’dan ayrılanacaktır. Geziye katılacaklar İstanbul Burhan Felek Kamp Eğitim Merkezinde konaklatılacaktır.” 
* İstanbul Tarih ve Kültür Gezi Programı
– 29 Temmuz 2011 Cuma: İstanbul’a varış, Tesise yerleşme (Burhan Felek Kamp Eğitim Merkezi)  ve Sabah Kahvaltısı, Grupların tanışma ve kaynaşması, Öğle Yemeği, Kız Kulesi Gezisi, Aziz Mahmut Hüdai Türbesi Ziyareti, Anadolu Kavağı Hz. Yuşa Türbesi Ziyareti, Akşam Yemeği, Çamlıca Tepesi Gezisi.
– 30 Temmuz 2011 Cumartesi: Sabah Kahvaltısı, Topkapı Sarayının Ziyareti, Yerebatan Sarnıcı Ziyareti , Öğle yemeği, Sultanahmet Cami Ziyareti, Ayasofya Müzesi Ziyareti, Dolmabahçe Sarayı Ziyareti, Ortaköy Gezisi, Akşam Yemeği.
– 31 Temmuz 2011 Pazar: Sabah kahvaltısı, Minia Türk Gezisi, Eyüp Sultan Cami Ziyareti, Piyer Loti Gezisi, Öğle Yemeği, Ekiplerin ayrılışı. (s)   

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.