İstanbul Devlet Opera ve Bale Topluluğu Kırklareli’ne geliyor

8
Kırklareli İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Ulu Önder Atatürk’ün
Kırklareli’ne gelişinin 80. yıl dönümü nedeni ile iki ayrı sanat
organizasyonu düzenliyor.

HABER MERKEZİ

Kırklareli İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Akkaya Büyük Önder Atatürk’ün Kırklareli’ne gelişinin 80. yıl dönümü nedeni ile 2 önemli etkinlik düzenleyeceklerini belirterek şunları kaydetti;
“19 Aralık 2010 Pazar günü Kırklareli Kültür Merkezi’nde saat 19.00’da İstanbul Devlet Opera ve Bale Topluluğu bir gösteri yapacak. Kırklareli’de ilk kez Devlet Opera ve Balesi’nin gösteri yapması ve bunun Atatürk’ün Kırklareli’ne geldiği günün 80. yıl dönümüne denk yapılmasının büyük ilgi uyandıracağı düşüncesindeyiz.
İstanbul Devlet Opera ve Bale Topluluğu Ulu Önder Atatürk’ün Kırklareli’ne gelişinin anlam ve önemine ilişkin bir gösteri yapacak.
Yine Ulu Önder’in Kırklareli’ne gelişinin 80. yıl dönümü münasebeti ile 20 Aralık 2010 Pazartesi günü Kırklareli Kültür Merkezi’nde saat 19.00’da Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Klasik Türk Müziği Korosu Atatürk’ün sevdiği şarkı ve türkülerden özellikle Rumeli ezgilerinden oluşan, zengin ve bir o kadarda hareketli bir konser verecek.”
Bu iki sanatsal etkinliğin Kırklareli halkına ücretsiz olarak sunulacağını belirten Müdür Akkaya, bu etkinliklere katılmak isteyenlerin şimdiden Kırklareli İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile temasa geçerek davetiyelerini alıp yerlerini ayırtmaları gerektiğini söyledi.
Konu ile ilgili daha geniş bilgi almak isteyenler 214 14 77–214 31 77 nolu telefonları arayarak yada müdürlüğe bizzat uğrayıp müracaatta bulunabilecekler. (c.s.)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here