İstanbul Aydın Üniversitesi öğrencilerini bekliyor

6
Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İstanbul Aydın Üniversitesi işbirliği ile Ücretsiz Danışma Merkezi açıldı.
6 Temmuz 2015 Pazartesi günü Kırklareli İstasyon Caddesi ……
HABER MERKEZİ
Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İstanbul Aydın Üniversitesi işbirliği ile Ücretsiz Danışma Merkezi açıldı.
6 Temmuz 2015 Pazartesi günü Kırklareli İstasyon Caddesi İmam Hatip Lisesi Bahçesi’nde açılan Danışma Merkezi’nde İstanbul Aydın Üniversitesi Görevlileri okulları hakkında bilgiler veriyor.
Üniversite tercihlerinin 14 Temmuz’da sonra erecek olmasıyla, üniversiteye gidecek öğrencileri “Hangi okulu tercih etsem ve puanım nereye yetecek” telaşı sardı. Bunun üzerine Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürlüğü de, İstanbul Aydın Üniversitesiyle bir protokol imzalayarak öğrencilerin kafasındaki soru işaretlerini gidermeye çalışıyor. 
İstanbul Aydın Üniversitesi Temsilcileri; “Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürlüğünün ve İstanbul Aydın Üniversitesinin böyle bir protokol imzalaması çok verimli bir uygulamadır. Kırklarelide üniversiteye gidecek gençlerimize rehberlik ediyoruz. Onlara sonuçlarına göre liste veriyoruz. Puanlarına göre gidebilecekleri okullar hakkında, bölümler hakkında ve üniversite hayatı hakkında bilgiler veriyoruz. Tercih öğrencilerin” dedi.
İstanbul Aydın Üniversitesi hakkında da bilgiler veren temsilciler şunları kaydetti;
“İstanbul Aydın Üniversitesi, bir Vakıf Üniversitesi’dir. 28 bin öğrencisi bulunmaktadır. Bizi tercih eden öğrenciler Spor, Sanat, Sosyal Faaliyetler ve Hobilerini gerçekleştirebilirler. Üniversitemiz Akademik Personel ile çalışmaktadır. Bütün bölümlerimizde Profesör Hocalarımız ders vermekte ve fiyatlarımızda uygundur.” (Selçuk Vurucu)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here