“İşsizlikten daha önemli, mesleksizlik problemimiz var”

15
* Kırklareli Valisi Cengiz Aydoğdu, Pehlivanköy İlçesi Halk Eğitim Merkezi’nin 2009-2010 Eğitim Öğretim Yılsonu Sergisi’nin açılışına katıldı.

 


HABER MERKEZİ
Kırklareli Valisi Cengiz Aydoğdu, 31 Mayıs 2010 Pazartesi günü, Kırklareli’nin Pehlivanköy ilçesinde, Halk Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen Yılsonu Sergisi’ne katılarak, serginin açılışını yaptı.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan programda, konuşma yapan Vali Aydoğdu, işsizlikten çok, mesleksizlik problemimizin olduğunu, bu kurslarla bu problemin giderilmeye çalışıldığını belirtti.
Vali Aydoğdu, Pehlivanköy İlçesindeki birlik ve beraberliğin de çok sağlam olduğunu ifade ederek;
“Çok sevgili Pehlivanköylüler; Türkiye’deki işsizliğin temel sebebi, istihdam sahalarının azlığı kadar, mevcut istihdam sahalarını da doldurmamamız, oda mesleksizlik. İşsizlikten daha önemli, mesleksizlik problemimiz var. Bu kurslarla bunu gidermeye çalışıyoruz.
Şuanda Pehlivanköy İlçemizde 450 kursiyerden, 250 kursiyer ücretli. Haziran ayı içerisinden itibaren tüm kursiyerlerimiz ücretli olacak ve ücret alacaklar. Bu çok önemli bir şey. Hem kurs veriyoruz, hem ücretini veriyoruz. Ama burada öğrenilenlerin, bir meslek haline gelmesi ve iş sahalarının da devam etmesi önemli.
Pehlivanköy deki bu katılım, birlik beraberlikten dolayı, kaymakamımızı, Belediye Başkanımızı ve Pehlivanköy halkını tebrik ediyorum. Beni asıl cezbeden, Pehlivanköy deki birlik beraberlik. Bütün emeği geçenleri tebrik ediyorum.”dedi.
Programda konuşma yapan Pehlivanköy Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hilal Liliyar Çetintaş’ta Halk Eğitim Merkezi olarak yapılan faaliyetler ve kurslar hakkında bilgiler verdi.
Kırklareli Milletvekili Ahmet Gökhan Sarıçam da yaptığı konuşmada, kursların önemine değinerek, bu tür kurs ve faaliyetlerde her zaman yardım ve destekte bulunacaklarını belirtti.
Yapılan konuşmaların ardından, folklor gösterileri ile kursiyerlerin yapmış oldukları giysiler, akrobasi hareketleri ve anasınıfı öğrencilerinin defileleri ile sergilendi.
Programda Vali Aydoğdu, Milletvekili Sarıçam ve beraberindekiler, çeşitli kurslarda başarı gösteren kursiyerlere ve öğretmenlerine teşekkür belgesi verdi.
Vali Aydoğdu, Milletvekili Sarıçam ve beraberindekiler daha sonra serginin açılış kurdelesini keserek, sergiyi gezdi. (s)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here