“İsrail, insanlığa savaş açtı”

7
Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) Kırklareli İl başkanı Raif Arda yaptığı açıklamasında; “İsrail, insanlığa savaş açtı” dedi.


HABER MERKEZİ

Arda İsrail Devleti’nin Gazze’ye yardım götüren gemilere düzenlediği alçakça saldırıyı kınadıklarını belirterek şunları kaydetti:
“Bu saldırı insanlığa, insanlığın temel değerlerine karşı açılmış bir savaştır. Bu saldırı ile İsrail devleti yalancı, terörist bir devlet olduğunu bir kez daha ortaya koymuştur. İsrail devletinin Gazze’ye yardım götüren gemilere düzenlediği alçakça saldırıyı kınıyoruz. Bu saldırı insanlığa, insanlığın temel değerlerine karşı açılmış bir savaştır. Bu saldırı ile İsrail devleti yalancı, terörist bir devlet olduğunu bir kez daha ortaya koymuştur. İsrail’e karşı ‘şovun’ ötesine geçen tavırlar alınmadıkça, İsrail bu tür teröristçe saldırıları yapmaya devam edecektir. ‘Sonucuna katlanırlar’ diyen AKP iktidarı söylediğinin ağırlığına uygun bir tavır alarak İsrail ile askeri, ekonomik ve diplomatik tüm ilişkileri kesmelidir. İran’a yaptırıma soyunan başta ABD olmak üzere uluslar arası güçler İsrail’e karşı yaptırım kararı almalıdırlar. Bir kez daha görülmüştür ki İsrail devleti Ortadoğu’da barışa engeldir. Ortadoğu’da İsrail devletinin bu politikalarına karşı durmadan ve Filistin halkının devlet kurma ve tarihsel haklarına sahip çıkma mücadelesine destek vermeden eşitliğin, bir arada yaşamın ve kardeşliğin kurulması mümkün değildir. İsrail Devleti’ne karşı yürütülecek bu mücadele Yahudi yurttaşlara yönelik bir tepkiye dönüştürülmemelidir. İnsanlığa karşı açılan bu savaşa insanlığın temel değerlerini savunarak karşı durabiliriz.” (v.i.)

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here