İsrail Edirne’de protesto edildi

8
İsrail’in Gazze’ye yardım götüren gemilere saldırısı Edirne’de protesto edildi.

     Eski Camii önünde toplanan sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, siyasi partiler ve çok sayıda vatandaş, İsrail aleyhinde slogan atarak Saraçlar Caddesine kadar yürüdü.
     Grup adına açıklama yapan Bilal Değirmendereli, Saraçlar Caddesi’nde İsrail’in Gazze’ye yardım götüren gemilere saldırısını protesto etmek için bir araya geldiklerini belirtti.
     İsrail’in yardım gemilerinde bulunan sivil vatandaşları katlettiğini ifade eden Değirmendereli, şunları söyledi.
     ”Gazze’ye yardım taşıyan sivillerin bulunduğu gemilere karşı kanlı bir saldırı düzenleyen İsrail, insanlık dışı ve hiçbir kural tanımayan yüzünü bir kez daha göstermiştir. Sadece insani yardım taşıyan gemilere İsrail askeri güçleri tarafından vahşi bir saldırı düzenlenmiştir. Bu operasyonlarda aralarında vatandaşlarımızın da bulunduğu masum siviller katledilmiştir. İsrail’in uluslar arası kara sularında böyle bir operasyonu gerçekleştirmesi kabul edilemez. İsrail yıllardan beri özellikle Gazze bölgesine korkunç bir ambargo uygulamaktadır. Bu bölgeyi adeta cehenneme çevirmiştir. Şimdi acilen İsrail’e karşı bir dizi yaptırımlar uygulanmalıdır. Bu olay bir savaş suçu olarak soruşturulmalıdır.”
     Daha sonra ”Kahrolsun İsrail, kahrolsun PKK”, ”İsrail şaşırma sabrımızı taşırma” diye slogan atan grup, İsrail bayrağı yaktı. Grup olaysız bir şekilde dağıldı.aa

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here