İşkur’un Yeni Hizmet Noktası Kırklareli Belediyesi’nde

6
Kırklareli Belediyesi ile Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Kırklareli İl Müdürlüğü arasında yapılan protokol kapsamında belediyede İşkur Hizmet Noktası oluşturuldu. 
HABER MERKEZİ
Kırklareli Belediyesi ile İş ve İşçi Bulma Kurumu (İŞKUR) Kırklareli İl Müdürlüğü arasında yapılan işbirliği çerçevesinde, Belediye hizmet binasında İşkur Hizmet Noktası oluşturulması için protokol imzalandı.
Ulaşabilirliğini kolaylaştırarak iş gücünü arttırmayı hedefleyen İş ve İşçi Bulma Kurumu, Hizmet Noktaları’na yenilerini eklemeye devam ediyor. Kırklareli Belediyesi’nin destekleriyle il merkezi de dahil edildi. Kırklareli Belediyesi ile İşkur İl Müdürlüğü arasında 27 Ağustos 2013 Salı günü saat 10.00’da Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit çağlayan ve İşkur Kırklareli İl Müdürü Hasan Aksoy tarafından imzalanan protokolle Belediye hizmet binasında yeni bir hizmet noktası oluşturulacak.
* Hizmet vatandaşın ayağına gidiyor
Hizmet Noktası’nın, iş başvurularını doğrudan kabul edeceğini belirten Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan, yapılan tüm başvuruların İşkur tarafından değerlendirileceğini söyledi. Bu hizmetin belediye bünyesinde verilecek olmasının işsiz vatandaşlar için büyük bir kolaylık ve avantaj olacağını ifade etti. 
İşkur Kırklareli İl Müdürlüğü’nde yapılan iş ve işlemlerin aynısının bu hizmet noktasında yapılabileceğini belirten İşkur İl Müdürü Hasan Aksoy ise, "İşkur olarak hizmeti vatandaşın ayağına götürmeyi amaç edindik. Bu doğrultuda, kurumuza ulaşmakta zorluk çeken vatandaşlarımıza kolaylık sağlamak için bu hizmet noktasını oluşturduk. Bize imkanı veren Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan’a şahsım ve kurumum adına teşekkür ediyorum" dedi. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here