“İşçilerimizin haklı mücadelesini destekliyoruz”

18
Milliyetçi Hareket  Partisi (MHP) Lüleburgaz İlçe Başkanı  Av. İbrahim Güleryüz Lüleburgaz Ezgi Resort Hotel’de düzenlenen Petrol İş Sendikası’nın 6. Olağan Kongresi’ne katılarak konuşma yaptı.
HABER MERKEZİ
MHP Lüleburgaz İlçe Başkanı Av. İbrahim Güleryüz  yaptığı konuşmasında şunları kaydetti:
“Öncelikle Petrol İş Sendikası’nın yapılan 6. Olağan Kongresi’nin delegelere, üyelerine ve milletimize hayırlara vesile olmasını dilerim. Milliyetçi Hareket Partisi olarak işçilerimizin haklı mücadelesini destekliyoruz.
AK Parti Hükümeti  işçilerin, çalışanların örgütlenmesini engellemek için 12 Eylül 2010 yılında yapılan anayasa değişikliğinde bir takım maddeler koyarak diğer maddeler ile onlarında halk tarafından kabulünü sağlamıştır. Milliyetçi Hareket Partisi olarak bu durumu tespit ettik ve yapılan anayasa değişikliğine “Hayır” dedik. Ancak gerçekleri gizleyen AK Parti bu durumu halktan gizledi. Çalışanların örgütlenmesini Milliyetçi Hareket Partisi olarak destekliyoruz. Hava İş Kolu’nda yapılan işten çıkarılmaları tasvip etmiyoruz. İşten çıkarmalar tamamen AK Parti’nin işçiyi susturmak ve hakkını aramak isteyen sendikalı işçilere gözdağı vermek anlamını taşımaktadır. Bizler Milliyetçi Hareket Partisi olarak her zaman işçilerin haklı mücadelesini destekliyoruz desteklemeye de devam edeceğiz.
Kongrenin hayırlara vesile olmasını diler, Milliyetçi Hareket Partisi adına tüm katılımcıları sevgiyle ve saygıyla selamlıyorum.” (s)          

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here