“İş Yerinde Yıldırma Politikaları ve Mücadele Yöntemleri Semineri” verildi

12
Kırklareli’nin Pınarhisar Halk Eğitimi Merkezi Çok Amaçlı Salonu’nda Pınarhisar, Vize ve Demirköy ilçelerinde görev yapan İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Şube Müdürleri….
HABER MERKEZİ
Kırklareli’nin Pınarhisar Halk Eğitimi Merkezi Çok Amaçlı Salonu’nda Pınarhisar, Vize ve Demirköy ilçelerinde görev yapan İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Şube Müdürleri ile Okul Müdürleri ve Müdür Yardımcıları’na Kırklareli Üniversitesi İİBF, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü’nden Yrd. Doç. Dr. Ramazan Tiyek tarafından “Mobbing” yıldırma konusunda bilgilendirme semineri verildi.
Tiyek yaptığı açıklamasında şunları kaydetti:
“Yıldırma, işyerinde bir yada birkaç kişi tarafından sistematik ve sürekli tekrar eden bir şekilde (en az haftada bir ve en az altı aylık bir süreci kapsaması), hedef alınan kurban kişiyi savunmasız ve yardıma muhtaç bir hale getirici olumsuz davranışların gerçekleşme süreci olarak tanımlanmaktadır. İşyeri stresine bağlı olarak, yöneticilerle çalışanlar arasında veya çalışanlarların kendi arasında görülen yıldırma politikaları ve mücadele yöntemleri bilgilendirme toplantısının, katılımcılara önemli katkılar sağlayacağı düşünüyorum.” (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here