İş-Kur’dan “Etkili Mülakat Teknikleri” Semineri

7
Kırklareli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Denetimli Serbestlik İl Müdürlüğü’nün işbirliği ile yapmış oldukları protokol gereği “Kurumsal Eğitimler ve Programlar” konulu……
HABER MERKEZİ
Kırklareli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Denetimli Serbestlik İl Müdürlüğü’nün işbirliği ile yapmış oldukları protokol gereği “Kurumsal Eğitimler ve Programlar” konulu “Etkili Mülakat Teknikleri” Semineri, denetimli serbestlikten faydalanan kişilere 2 Ekim 2013 Çarşamba günü  saat 14.00’te Kırklareli Halk Eğitimi ve ASO Müdürlüğü’nde  düzenlendi.
İş ve Meslek Danışmanları A. Kadir Karaduman ve Reşat Boz denetimli serbestlikten faydalanan katılımcılara; kurum hizmetleri, iş ve meslek danışmanlığı, etkili mülakat teknikleri konularında bilgilendirdi. Toplantıda konuşan A. Kadir Karaduman etkili mülakat tekniklerinin kişilerin iş arama hayatındaki önemini belirtti. 
İşverenlerle yapılacak görüşmelerde yapılması gerekenler hakkında kişilere bilgi vererek şunları kaydetti:
"Kırklareli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Denetimli Serbestlik İl Müdürlüğü arasında denetimli serbestlikten faydalanan kişilerin istihdamına yönelik çalışmalar devam etmektedir. Bu kişilerin istihdam edilmesiyle birlikte uzun süreli işsizliğin önlenmesine yardımcı olunması ve bu kişilerin iş hayatına atılmasıyla toplumsal hayata entegre olmalarına katkı sağlamış olacaklar. Bundan sonrada bu amaca yönelik etkinliklerimiz devam edecektir" dedi. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.