İş-Kur 60 işsize “Bilgisayar Kursu” verecek

16
Türkiye İş Kurumu (İŞ-KUR) Kırklareli İl Müdürlüğü, Özel As Bilge
Bilgisayar Kursu iş birliği ile düzenlenen ve 1 Aralık 2010 Çarşamba
günü başlayacak olan “Bilgisayar İşletmenliği ve Operatörlüğü Kursu”
için 29 Kasım 2010 Pazartesi günü kursa katılacaklar arasında bir
mülakat yapıldı.

HABER MERKEZİ

Saat 09.30’da başlayan İŞ-KUR Kırklareli İl Müdürlüğü binasında yapılan mülakat öncesi kursu verecek olan Özel As Bilge Bilgisayar Firması sahibi Servet Bedir verilecek olan kursla ilgili yaptığı açıklamada şunları kaydetti;
“Kursumuz 1 Aralık 2010 Çarşamba günü başlayacak. Kursa 60 kişi katılabilecek. Müracaatta bulunanların kursa katıla bilmesi için İŞKUR’a kayıtlı olmaları, en az lise mezunu olmaları, her hangi bir işte çalışmıyor olmaları gerekiyor. Kursumuz 40 iş günü verilecek. Kursiyerlere günlük 15 TL ücret verilecek. Kurs süresince iş kazası meslek hastalığı için kursiyerlerin sigorta primleri İŞ-KUR Genel Müdürlüğü’nce karşılanacak. Kursumuzun %20 iş garantisi bulunuyor. Kursun bitiminde yapılacak olan sınav sonucunda başarılı olan kursiyerlere Milli Eğitim Bakanlığı onaylı kurs bitirme sertifikası verilecek.”
Firma Sahibi Bedir, verilecek olan kursta kursiyerlere Bilgisayar İşletmenliği, Windows XP, Word, Excel, Powerpoint, Hotlock İnternet Explorer, Auto Cat, Web Tasarımı, Muhasebe konularında eğitimlerin verileceğini belirtti. (c.s.)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here