İpsala’nın Pirincine slogan arıyor

18
* Türkiye’nin pirinç ihtiyacının %35’ini karşılayan Edirne iline bağlı İpsala ilçesinin pirinci için slogan yarışması düzenleniyor.

HABER MERKEZİ
Edirne’ye bağlı İpsala İlçesinden Türkiye’nin ihtiyacı olan pirincin %35’ini karşılıyor ve İpsala’nın pirinci sloganı arıyor. İpsala Çeltik (Pirinç) Komisyonu tarafından düzenlenen yarışmanın 1.sine 1000 TL, yeterli nitelikte görülmeyen ödülü olarak 200 TL verilecek.
İpsala Çeltik (Pirinç) Komisyonu Başkanı Kaymakam Mehmet Ali Gürbüz, Türkiye’nin en başarılı olduğu ürünün Pirinç olduğunu ve bu başarıda en büyük pay sahibinin İpsala olduğunu, fakat buna rağmen hak ettiği yeri bulamadığını dile getirerek;
“Bu üründe hem İpsala ilçesinin başarısını ön plana çıkarmak, hemde İpsala Pirincini markalaştırmak için çalışma yapıyoruz. Marka demek %10, %20 daha fazla para kazanmak demektir. Bu çalışmada başarılı olursak bu halkın gelirine yansıyacaktır.
Bu yarışmadan uygun bir slogan bulabilirsek yalnız radyo reklâmı ile kalmayacak. Logo’ya dönüşecek. Türkiye’nin herhangi bir yerinde vatandaşlar İpsala Pirincini markette aradıkları zaman bu logoyu arayarak bulacaklar. Böylece İpsala Pirincinin bir marka olarak bilinçlere yerleştireceğimizi düşünüyoruz. Örneğin Gönen ve Tosya’da belki 10–20 Bin dekar yer ekilirken isim yaptıklarından dolayı İpsala Pirincine göre %10 daha pahalıya satılmaktadır. Fakat İpsala’da 200 Bin Dekar pirinç ekilmekte ama ismi duyulmadığından gerektiği değeri alamamaktadır.
Bu yarışmadan çıkacak sloganla gerekli izinleri alabilirsek, büyük levhalar yaptırarak İstanbul’dan İpsala’ya kadar bu levhalarla reklâm yapacağız. Slogan yarışmamıza katılımın yoğun olacağını düşünüyoruz” diye konuştu.
YARIŞMANIN KOŞULLARI
1) Slogan, 10–15 saniyelik Radyo Reklâmı için olacak
2) Sözlü, Müzikli Olmalı (Trakya Türküleri ağırlıklı Müzik)
3) İpsala ve Pirinci Ön Plana Çıkmalı
4) Slogan Şeklinde Olmalı
5) Akılda Kalıcı Olmalı
6) İlgi Çekici Olmalı
7) Hazırlanan Slogan Komisyona CD (COMPACT DİSC) Ortamında Teslim Edilmelidir.
İpsala İlçe Tarım Müdürlüğüne teslim edilecek slogan yarışmasına son müracaat tarihinin 1 Mart 2010 Pazartesi günü olduğu ve herkesin katılabileceği açıklandı. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here