İpsala Belediyesi’nde toplu sözleşme sevinci

11
DİSK’e bağlı Genel İş Sendikası ile Edirne’nin İpsala Belediyesi arasında 16 işçiyi kapsayan toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Genel İş Sendikası Trakya Şubesi ile İpsala Belediyesi arasında 16 sendikayı işçiyi ilgilendiren toplu sözleşme görüşmeleri anlaşma ile sonuçlandı.
Sözleşmenin anlaşma ile sonuçlanması üzerine İpsala Belediyesi’nde imza töreni düzenlendi. İpsala Belediye Başkanı Mehmet Karagöz, imza töreninde yaptığı konuşmada, iki yıllık toplu iş sözleşme protokolüne göre işçilerin ücretlerine yüzde 8 zam yaptıklarını belirtti.
Sözleşmenin günün şartları dikkate alınarak imzalandığını vurgulayan Karagöz, ”İşçi arkadaşlarımızı çok mağdur etmeyecek, ama belediyemize de büyük yükler getirmeyecek şekilde sözleşmeyi hayata geçireceğiz. Bu anlamda sendika temsilcisi olan iki meclis üyemiz, hazırlanan sözleşme örneğini incelediler, sendika temsilcileri ile görüştüler ve sonunda aylık ücretlere yüzde 8 oranında zam yapılması kararına vardılar.
İşçi arkadaşlarımız da belediyemizin içinde bulunduğu ekonomik koşulları dikkate alarak, bu durumu makul ve hoş karşıladılar. Sosyal haklar, çalışma ile ilgili şartlar yine yasaların bize verdiği yetkiler çerçevesinde, iş yeri temsilcimiz ve sendika temsilcimiz ile birlikte hazırlanan bu protokolü sizlerin huzurunda imzalayacağız. Protokolün işçi arkadaşlara, sendikaya ve belediyeye hayırlı uğurlu olmasını dilerim.”
Genel İş Sendikası Trakya Şube Başkanı Alaaddin Öztürk de İpsala Belediyesi’nde çalışan 16 işçi ilgilendiren ve iki yıllık bir dönemi kapsayan toplu iş sözleşmesinin, 2011 yılının ilk sözleşmesi olduğunu söyledi.
Öztürk, ”Biz aldığımız ücretin karşılığını her zaman vermekten yanayız ve bunu da başardığımızı göreceksiniz. Keşke bütün iş yerlerinde böyle barış ve dostluk içinde sözleşme imzalayabilsek. Başkana ve meclis üyelerine bundan dolayı çok teşekkür ederim” dedi.
İpsala Belediyesi işçi temsilcisi Veysel Ayaz da belediye başkanı ve meclis üyelerine teşekkür etti.
Konuşmaların ardından toplu iş sözleşmesi imzalandı.
Karagöz, Öztürk ve ve İpsala Belediyesi İşçi Temsilcisi Veysel Ayaz, belediye ve işçiler arasında iki yıl sürecek olan sözleşmeyi imzaladı. aa

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here