“İntel Öğretmen Programı” kursuna katılan öğretmenler sertifikalarını aldı

20
Kırklareli’nin farklı okullarında görev yapan öğretmenler “İntel
Öğretmen Programı” kursu ile bilgisayar eğitimi aldı. Milli Eğitim
Bakanlığı ve İntel Firması arasında imzalanan protokol gereğince
yürütülen toplam 20 gün süren kurs ile öğretmenlere proje tabanlı ve
öğrenci merkezli eğitime yeni bir bakış açısı kazandırıldı.

HABER MERKEZİ

Kursun son günü olan 30 Mart 2011 Çarşamba günü eğitimlerini tamamlayan öğretmenler Kırklareli Milli Eğitim Şube Müdürü Salih Ünsal’dan sertifikalarını aldılar.
İntel Öğretmen Programı kursuna katılarak eğitim alan; Hatice Filiz Subaşı, Ebru Eylem Katrancı, Hüseyin Ceviz, Evşen Sancar, Mehtap Şeker, Buket Gövce, Ziya Levent Ergin, Koray Keskin, Öznur Güngör, Dilek Bayraktar, Ezgi Göl, Emine Bulut, Erhan Arsoy, Çisem Altınova ve Bülent Kolotoğlu aldıkları eğitimler ile ilgili sunumlarını gerçekleştirdikten sonra sertifikalarını aldılar.
Kurs boyunca öğretmenlere eğitim veren Bilgisayar Formatörü Murat Yazıcı öğretmenlerin “İntel Öğretmen Programı” kapsamında aldıkları eğitimlerini tamamladıklarını belirterek şunları kaydetti;
“Bu eğitimlerin özünde öğretmenlere proje tabanlı öğrenci merkezli bir etkinlikte bir öğretim tasarımında teknolojiyi nasıl işe koşarlar? Öğrencilerde gelişmesini istediğimiz üst düzey gelişme becerileri analiz-sentez-değerlendirme, yada 21. yüzyıl becerileri, iş birliği, medya okur yazarlığı, teknoloji okur yazarlığı gibi becerilerinin gelişmesini sağlayacak bir eğitim aldılar.
Öğretmenlerin aldıkları eğitim Milli Eğitim Bakanlığı’ndaki ilk ve farklı eğitimlerden bir tanesidir. Eğitimde ilk 5 gün öğretmenler yüz yüze sınıf ortamında bulunuyor, daha sonraki 13 gün çevirim içi, tamamen internet üzerinden eğitimlerini tamamlıyorlar. Öğretmenler kendi aralarında iletişim kuruyorlar. Benimle iletişim kuruyorlar. Yani öğrencilere kazandırılması istenen pek çok beceriyi eğitim boyunca öğretmene kazandırmaya çalışıyoruz.
Sonuç olarak öğretmen seçmiş olduğu bir ünite konusunda grup çalışması yaparak ortaya proje tabanlı bir öğrenme örneği çıkartıyor. Eğitimin son iki günü yüz yüze çalışmalarını toparlayıp son günde çalışmalarını bir birleri ile paylaşıyorlar.
Kendilerine hizmet içi eğitim sertifikası veriliyor. İntel’in kendilerine verdiği belge var. 15 öğretmenimiz bu eğitimi tamamladı.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.