“İnsanlık vicdanını ortak isyana çağırıyoruz”

14
Eğitim-Bir-Sen Kırklareli Şube Başkanı Bülent Kılıç, Mısır’da yaşanan katliam ile ilgili olarak yaptığı açıklamasında şunları kaydetti:

HABER MERKEZİ
Eğitim-Bir-Sen Kırklareli Şube Başkanı Bülent Kılıç, Mısır’da yaşanan katliam ile ilgili olarak yaptığı açıklamasında şunları kaydetti:
“Eğitim-Bir-Sen ailesi olarak; binlerce sivili katleden darbeci Mısır ordusunu ABD, İsrail ve Suudi Arabistan başta olmak üzere darbeyi ve darbecileri destekleyen emperyalistlerle işbirlikçilerini lanetliyoruz. İnsanlık vicdanını Mısır’daki katliamlara karşı ortak isyana çağırıyoruz. Eğitim-Bir-Sen ailesi olarak, Mısır’da kadın, çocuk, yaşlı genç demeden katliamlarını sürdüren darbeci katilleri, sivil insanlara yönelik insanlık dışı kanlı eylemleri bir kez daha kınıyoruz ve lanetliyoruz.
Askeri darbe yaparak Mısır halkının iradesini katledenler, bugün de Mısır halkını katletmeye devam etmektedirler, insanlık suçu işlemektedirler, İslam İşbirliği Teşkilatı, Birleşmiş Milletler ve Avrupa Birliği başta olmak üzere uluslararası kuruluşlar Mısır’da hem demokrasinin katledilmesine hem de insanların öldürülmesine seyirci kalarak bu insanlık suçuna ortak olmaktadırlar. Darbecilere bazen açıktan, bazen de örtülü destek vermeye devam etmektedirler. Mısır’daki darbeye açıktan destek veren ve darbeyi fırsat bilen katil İsrail devleti, Filistin’de yeni yerleşim yerleri inşa etmekte, karşı çıkanları da katletmektedir. Bütün bu olaylar göstermektedir ki, Mısır’daki darbenin arkasında İsrail ve emperyalistlerin Ortadoğu’daki çıkarlarını korumak ve geliştirmek yatmaktadır. İsrail insansız hava araçları ile darbecilerin de Sina Yarım Adası’nda ortak katliamlar yapması bunun açık kanıtıdır.
Deniz kaplumbağalarının yaşamı ile yakından ilgilenen Batı, insanların, özellikle de Müslümanların yaşamı söz konusu olunca sessizliği tercih etmekteler, katliamlar karşısında üç maymunu oynamaktalar, Mısır’daki insanlık dışı katliamlara karşı bazı İslam ülkeleri ve Batılı ülkelerin  yöneticileri üç maymunu oynasa da insanlık vicdanı ve tarih onları asla affetmeyecektir. İsrail başta olmak üzere darbesever şer ittifakın antidemokratik ve gayri insani tutumu bizlere Üstad Sezai Karakoç’un şu sözlerini hatırlatıyor: ‘Onlar sanıyorlar ki, biz sussak tarih susmayacak, tarih sussa Hakikat susmayacak. Onlar sanıyorlar ki, bizden kurtulsalar mesele kalmayacak. Halbuki bizden kurtulsalar, vicdan azabından kurtulamayacaklar, vicdan azabından kurtulsalar tarihin azabından kurtulamayacaklar. Tarihin azabından kurtulsalar, Tanrı’nın gazabından kurtulamayacaklar.’ Eğitim-Bir-Sen ailesi olarak susmayacağız. Katilleri kınamaya ve lanetlemeye devam edeceğiz. Buradan bütün insanlık vicdanını katillere ve zalimlere karşı ortak isyana çağırıyoruz.
Eğitim-Bir-Sen olarak, katilleri ve katillerin işbirlikçilerini bütün dünyaya ifşa etmeye devam edeceğiz. Türkiye’nin en güçlü sivil örgütü Eğitim Bir-Sen ailesi olarak, canilerin ve katillerin karşısında mazlumların ve mağdurların yanında olduğumuzu belirtiyor, darbecilerin katlettiği Mısırlı kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz.” (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here