”İnsanlığı felakete sürükleyen projelerinden vazgeçilmelidir”

15
* Eşitlik ve Demokrasi Partisi (EDP) Kırklareli Merkez İlçe Başkanı İbrahim Cebeci; ”İnsanlığı felakete sürükleme riski olan nükleer santralleri inşa etme projelerinden vazgeçilmelidir” dedi.

HABER MERKEZİ
Eşitlik ve Demokrasi Partisi (EDP) Kırklareli Merkez İlçe Başkanı İbrahim Cebeci, 5 Haziran Dünya Çevre Günü nedeniyle yaptığı yazılı açıklamada, canlı yaşamının sürdürülebilmesi için şimdi yaşam alanlarını koruyacak yeni politikalar üretme ve uygulama zamanı olduğunu belirtti.
İnsanlığın ortak mirası olan tüm doğal ve kültürel varlıkların kamu tarafından korunması gerektiğini bildiren Cebeci, şunları kaydetti:
”Topraklarımızın enerji verimliliği düşük geri teknolojilerin kullanıldığı ve zararlı atıkların depolama alanı olmasına izin verilmemelidir. İnsanlığı felakete sürükleme riski olan nükleer santralleri inşa etme projelerinden vazgeçilmelidir. Canlı yaşamını tehdit eden küresel iklim değişikliğini de göz önüne alarak, yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımına öncelik verilmeli. Ucuz, temiz, yeterli ve güvenilir enerji temini için araştırma ve geliştirme faaliyetleri desteklenmelidir.”  (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here