“İnsanları ayrıştırmak değil, birleştirmek için mücadele ettim”

10
Kırklareli’de 1999-2004 yılları arasında Milliyetçi Hareket Partisi’nden (MHP) Kırklareli Belediye Başkanlığı yapan Cengiz Bağdan, 2009 yılında Adalet ve Kalkınma Partisi’ne (AK Parti) geçerek Yerel Seçimler’de Belediye Başkanlığına aday olmuştu. Bağdan, 09 Mart 2011 Çarşamba günü AK Parti İl Başkanlığında Milletvekili Aday Adayı olduğunu açıkladı.

HABER MERKEZİ

AK Parti Kırklareli İl Başkanı Emin Tunç Cengiz Bağdan’ın ilk Milletvekilliğine Aday Adaylığı için başvuran adayı olduğunu belirterek; “Geçmiş dönemlerde Kırklareli Belediye Başkanlığı yaptı. Bizde adaylığını aldık, resmi prosedürlerden geçirip Genel Merkeze sunacağız. Merkez Karar Yönetim Kurulu sıralamasını yapacak. Hayırlı olsun, Allah açık etsin diyorum. Ülkemize, devletimize ve Kırklareli’mize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
Bağdan, Ankara’daki memuriyet hayatını bırakarak Kırklareli’de ticaret ve siyaset hayatına atıldığını belirterek siyasi hayatına Milliyetçi Hareket Partisi’nden başladığını belirtti.
Bağdan; “Ankara’dan memleketimiz Kırklareli’ne geldim ve memuriyet hayatımı bırakarak Kırklareli’de ticaret hayatına atıldım. Daha sonra siyasi hayatıma Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) ile başlayarak uzun dönem MHP’de siyasi hayatımı sürdürdüm. Siyasi hayatımda bulunduğum müddet içerisinde sadece ve sadece insanları ayrıştırmak değil, birleştirmek için mücadele ettim. Hiçbir siyasi parti gözetmeksizin herkesi kucaklama sevdasıyla yola çıktık. Çünkü Kırklareli küçük bir yer herkes herkesi yakinen tanır. Herkes her şeyi çok iyi bildiği için bizde dedik ki ‘Kırklareli’ni kardeşlik havasına büründürelim’ siyasi çekişmeler neticesinde maalesef Kırklareli laik olduğu yere hala gelemedi.
* “Gençlerimiz kahve köşelerinde”
2009 Seçimleri’nden sonra Kırklareli Belediyesi’ndeki şuan ki yapılanlara bakarsanız Kırklareli geri gitmeye başladı. İleri gitmeyi bırakın bizim bıraktıklarımızı dahi koruyamaz duruma geldiler. Bizde Kırklareli’de yaşıyoruz. Yarın çocuklarımızda burada okuyacak, büyüyecek. Bir sürü gençlerimiz var kahve köşelerinden çıkamıyorlar. Şuan Türkiye’de nüfus ortalamasına vurduğunuz zaman Kırklareli en çok kahvehanesi olan bir il. Neden kaynaklanıyor, iş yok güç yok. Gençlerimiz kahve köşelerinde, ya kafede yada internet kafelerde vakitlerini geçiriyorlar. Evlenecekler işleri yok, güçleri yok. Evlenseler çocuklarına, eşlerine bakacak durumları yok. Bizde bir Kırklareli’li ve Kırklareli sevdalısı olarak ticari hayatımızın yanı sıra siyasi hayatta da bir şeyler yapalım.
* “Bırakın içmeyi banyo yaparken bile tiksiniyoruz”
Neticede Kırklareli’nin geleceği Kırklareli’de birlik ve beraberlik ile hareket ederek siyasi iktidarın nimetlerinden faydalanarak ancak kurtulabileceğine inanıyoruz. 1999-2004 yılları arasında belediye başkanlığı yaptım. Kötü bir şehir almıştık ama önce alt yapıdan başladık ve Kırklareli halkı çeşme suyundan su içiyordu. Ya şimdi bırakın içmeyi banyo yaparken bile tiksiniyoruz.
* “Genel Başkan çok ama lider anadan doğma olunur”
Sayın Başbakanımıza da güvenimiz, sevgimiz sonsuz. Türkiye de Genel Başkanlar çok çıkabilir ama lider anadan doğma olunur. Sayın başbakanımızda gerçekten bir lider ve sözünün eri olduğuna inanarak AK Parti camiasına 2009 yılında katıldım. Hep beraber bir yola çıktık. Gelecek nesillere bir şeyler bırakabilmek için mücadeleye devam etme kararı aldım. Kardeşçe yolumuza çıkalım, Kırklareli’nin tarihini değiştireceğimize biz inanıyoruz. Yeter ki Kırklareli halkı bize destek versin. Bu duygu ve düşüncelerle saygı ve sonsuz sevgiler sunuyorum” dedi. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.