İngilizce Kursu’nu tamamlayanlar Sertifikaları’nı aldı

14
Kırklareli Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü tarafından açılan İngilizce Kursu tamamlandı. Kursu başarı ile bitirenler için 02 Ekim 2013 Çarşamba günü saat 11.30’da Sertifika Töreni düzenlendi.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü tarafından açılan İngilizce Kursu tamamlandı. Kursu başarı ile bitirenler için 02 Ekim 2013 Çarşamba günü saat 11.30’da Sertifika Töreni düzenlendi.
Düzenlenen törene; Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Korkmaz, Şube Müdürü Mehmet Sadık Selçuk, Kırklareli İl Mahalli İdareler Müdürü Alaeddin İkican, Kırklareli Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Hayati Çapa, Müdür Yardımcısı Erbil Zaralı, Ali Bekar ile kursiyerler ve aileleri katıldı.
Sertifika Töreni’nin açılış konuşmasını yapan Kırklareli Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Hayati Çapa şunları kaydetti:
“2012-2013 Öğrenim Yılı’nda; 2 Arapça, 2 Bulgarca, 20 İngilizce olmak üzere toplamda 24 Yabancı Dil Kursu açtık. Bu kurslarımıza toplamda 400 vatandaşımız katıldı. Yabancı Dil Kurslarımızdaki kursiyer profilini incelediğimizde, toplumumuzun her kesiminden insanımızın olduğunu görmekteyiz. Halk Eğitim Merkezi olarak temel hedefimiz her zaman, her yerde, herkes için hayat boyu eğitimdir. Bakanlığımızın son yıllarda Hayat Boyu Öğrenme ile ilgili yaptığı düzenlemelerde, İnsan hayatının her anıyla ilgili programlarımız vardır.
Örnek vermek gerekirse; İlkyardım, İşaret Dili, Servis Komisi Yetiştirme, mevsimi gelmesi nedeniyle Katı-Sıvı Doğalgaz Ateşçiliği, Ön Muhasebe, Masa Tenisi, Cilt Bakımı, Bulgarca, El ve Ayak Bakımı, Almanca, Ebru, Beyaz peynir Üretimi, Ev Yemekleri Yapımı, Kuran’ı Kerim Okuma, Bilgisayar, Anne Babaların katıldığı çocuklarla doğru iletişim, Çocukların Zararlı Alışkanlıklardan Korunması, Çocuklarımızın eğitimlerinde başarılı olması ile ilgili bilgilerin verildiği Aile Eğitimi Kursları, okuma yazma kurslarımız gibi.
Bugün belgelerini verdiğimiz 232 ve 240 nolu İngilizce seviye Al kurslarımızdan 232 nolu kursumuz 10/07/2013 ile 23/09/2013 tarihleri arasında devam etmiş 120 saatlik kurstur. 240 nolu İngilizce seviye Al kursumuz 22/07/2013-13/09/2013 tarihleri arasında devam etmiş 120 saatlik kursumuzdur. Kurslarımız İngilizce öğretmeni Hakan BİLİMSEL tarafından verilmiştir. Belge almaya hak kazanmış 24 arkadaşımızı kutlar yaşamlarında başarılar dilerim. Emeği geçen herkese Teşekkür ediyorum. Kurslarımızı, Faaliyetlerimizi kamuoyuna duyuran basınımıza teşekkür eder saygılarımı sunarım.”
Konuşmanın ardından başta Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Korkmaz olmak üzere, Şube Müdürü Mehmet Sadık Selçuk, Kırklareli İl Mahalli İdareler Müdürü Alaeddin İkican, Kırklareli Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Hayati Çapa, Müdür Yardımcısı Erbil Zaralı ile Ali Bekar tarafından kursiyerlere sertifikaları verildi. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here