İnece ve Kaynarca Belediye Başkanları’ndan uluslararası girişim

23
Kırklareli merkez ilçeye bağlı İnece Belediye Başkanı Şahabettin Vardar ile Pınarhisar İlçesi’ne bağlı Kaynarca Belediye Başkanı Serdar Türker,…
HABER MERKEZİ
Kırklareli merkez ilçeye bağlı İnece Belediye Başkanı Şahabettin Vardar ile Pınarhisar İlçesi’ne bağlı Kaynarca Belediye Başkanı Serdar Türker, Bulgaristan’ın Burgas Vali Yardımcısı Hüseyin Mehmed, Burgas’ın Pomorie İlçesi’ne bağlı Türk köyleri’Nden olan Ağlı Köyü Muhtarı Hasan İsa, Kos Köyü Muhtarı Necati Çavuş ile Gürgen Köyü Muhtarı Ahmet Mehmet’i Akkuş Kaya Otel’de verdikleri yemekte ağırladılar.
Düzenlenen yemeğe; Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Meclis Başkanı Erdoğan Semerci, Meclis Başkan Yardımcısı Şevket Başgelen, Meclis Üyesi ve Hesapları İnceleme Komisyonu Başkanı Uğur Arıkök, 3. Meslek Komitesi Başkanı Serhad Güney, Oda Genel sekreteri Önder Başlı, İşadamları Beytullah Güney, Yüksel Üstün ve Kutbay Benni katıldı.
İki ülke ve iki şehir arasındaki ticari ve kültürel ilişkilerin konuşulduğu yemek ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan katılımcılar şunları kaydetti:
* Vardar; “İki şehir arasındaki ilişkileri geliştireceğiz”
İnece Belediye Başkanı Şahabettin Vardar; “Biz yaklaşık iki gün önce Bulgaristan’a ziyarette bulunduk. Kendileri bizimle çok ilgilendiler, sağ olsunlar. Ben ilk defa yurtdışına çıktım. Bulgar halkının bu kadar sıcak ve alakalı olduğunu ilk defa gördüm. Bulgaristan bize anlatıldığı gibi değil. Bana göre çok çok ileri. Onlarda bize iade-i ziyarette bulundular. İki şehir arasında ticari ve kültürel ilişkilerin geliştirilmesi için yapılması gerekenleri görüşeceğiz” dedi.
* Mehmed; “İnece ve Kaynarca ile ilgili güzel projelerimiz var”
Bulgaristan’ın Burgas Vali Yardımcısı Mehmed; “Bulgar Valisi :”Sayın başkanımın da dediği gibi iade-i ziyarette bulunmak için burada bulunuyoruz. Bundan öncede eski başkanla çok güzel şeyler yaptık. İnşaallah bundan sonrada Sayın Vardar Bey’le bu güzel işleri yapmaya devam edeceğiz. İnece ve Kaynarca Belediyesi ile yapacağımız çok güzel projelerimiz, düşüncelerimiz bulunuyor. İnşallah onların hepsinde de başarılı oluruz” dedi.
* Türker; “Birlikte güzel işler yapacağımıza inanıyorum”
Pınarhisar’ın Kaynarca Belediye Başkanı Serdar Türker; “Avrupa Birliği Projeleri kapsamında Şahabettin Başkanımızla birlikte, Sayın Valimizi, muhtarlarımızı Pomorie Belediye Başkanımızı ziyaret ettik. Kendilerine ilgi ve alakalarından dolayı çok teşekkür ediyorum. İki kardeş ülke arasında zaten çok sıkı ilişkiler bulunuyor. Aynı zamanda değerli soydaşlarımız bize kucak açtılar çok güzel bir şekilde ağırladılar. Önümüzdeki süreçte çok daha güzel çalışmalar yapacağımıza inanıyorum. Kendilerine ülkemize hoş geldiniz diyorum” dedi.
* Semerci; “Oda olarak projelere destek olmak istiyoruz”
Kırklareli Ticaret ve sanayi Odası (KTSO) Meclis Başkanı Erdoğan Semerci; “Bulgaristan ve Türkiye Kardeş ülke. Bizler sınır ülke olduğumuz için, birbirimizle iyi ilişkiler içinde her türlü konuda birbirimize destek olmak için faaliyetlerde, ziyaretlerde bulunuyoruz. Bulgaristan’ın yapmış olduğu projelerde partner olmak ve onlarla iyi ilişkiler içinde olmaktan mutluyuz kendilerine tekrar hoş geldiniz diyorum” dedi. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here