İnece Erozyon Kontrol Sahası Ağaçlandırma Çalışmaları başladı

10
Kırklareli merkez ilçeye bağlı İnece Belediye Başkanı İlyas Yılmam’ın girişimleri ve halkın istekleri doğrultusunda İnece Belediyesinin kuzey batısında kalan, belde istikametine doğru meydana…..
HABER MERKEZİ
Kırklareli merkez ilçeye bağlı İnece Belediye Başkanı İlyas Yılmam’ın girişimleri ve halkın istekleri doğrultusunda İnece Belediyesinin kuzey batısında kalan, belde istikametine doğru meydana gelen toprak kaymasını engellemek amacıyla; İnece erozyon kontrol sahasında, projeye uygun olarak yapılan ekskavatör ile gradoni şeklinde toprak işlemesi, dozerle alt toprak işlemesi, galvanizli kafes tel eşik yapımı çalışmalarını Orman İşletmesi Bölge Müdürü Zekeriya Mere arazide yerinde incelemelerde bulundu.
Demircihalil Ağaçlandırma Projesi’nde dozerle yapılan alt toprak işlemesi, Erikleryurdu Bal Ormanı Projesi’nde, sahada mevcut türler korunarak ekskavatörle 100 cm. uzunluğunda 60-80 cm. genişlik ve derinlikte proje maksadına uygun olarak 3 metre aralıklı mesafede toprak işlemesi ve açılan çukurun doldurulması, 2012 yılında tesis edilen, Terzidere Ağaçlandırma Projesi ve Yukarıkanara Rehabilitasyon Projeleri’nde dikilen fidanların durumları incelenmiş ve %100 başarı durumunun olduğu Bölge Müdür Yardımcısı Reşat Tunç, Ağaçlandırma ve Toprak Muhafaza Şube Müdürü Selahattin Pirim, Etüd Proje Mühendisi Mehmet Yaman, Orman İşletme Müdür Yardımcısı Murat Deniz ve Ağaçlandırma ve Toprak Muhafaza Şefi Zafer Çıngar tarafından tespit edildi. Özellikle dikilen akasyaların ve diğer türlerin gelişimlerinin çok iyi olduğu görüldü. (Faruk Ceylan-Erdoğan Şendir)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here