“İnci Deresi’nden bu yılsonunda Yağmur ve Kaynak Suyu akacak”

18
Karakaş ve Bademlik Mahallesi’nin en büyük sorunlarından bir olan ve yazın yaydığı pis koku dolayısıyla etrafına yaklaşılmayan İnci Deresi’nin sorunu bu yıl sona eriyor.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan, İnci Deresi etrafında oturan vatandaşlara müjdeli bir haber vererek; “İnci Deresi’nden bu yılsonunda yağmur ve kaynak suyu akacak” dedi.
Belediye Başkanlığı olarak İnci Deresi için yapılacak projenin ihalesini yaptıklarını yaklaşık 1 ay içerisinde proje yapımının sona ereceğini ve proje kapsamında inci deresinin her iki ucuna koyulacak kolektörler ile bu yılsonunda İnci Deresi’nden temiz su akacağının müjdesini verdi.
Çağlayan; “Önce İnci Deresi’nin üstünü kapamayı düşündük ama yasal olarak derelerin üstünün kapatılması yasaklandı. Bizde şuanda yapımı halen devam eden ve yaklaşık 1 ay içerisinde yapımı sona erecek olan proje ile derenin her iki ucuna kolektör koyduracağız. Bu sayede kanalizasyon atıkları dereye akmayacak ve dolayısıyla sorunda ortadan kalkmış olacak. En geç bu yılsonuna İnci Deresi’ne akıtılan kanalizasyon suları yerine Yağmur ve Kaynak Suyu akacak. Karakaş ve Bademlik Mahallemizin içerisinden geçen İnci Deresi’nin etrafında oturan vatandaşlarımızda yılsonunda temiz bir hava soluyacak” dedi. 
Ayrıca Çağlayan, İnci Deresi’nin etrafıyla ilgili de bir projesi olduğunu belirterek; Yeşil Alan, Koşu Yolu, Çocuk Oyun Grupları ve Spor Alanları yapılacağını sözlerine ekledi. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here