İnci Başkan İnci Dere’nin ıslahı için start verdi

6
Kırklareli merkez ilçeye bağlı Kavaklı Belediyesi’nin, Avrupa Birliği tarafından finanse edilen, Türkiye’de Kırklareli ve Edirne İlleri ile Bulgaristan’da Burgas, Yambol ve Haskova Bölgeleri’ni kapsayan…


HABER MERKEZİ
Kırklareli merkez ilçeye bağlı Kavaklı Belediyesi’nin, Avrupa Birliği tarafından finanse edilen, Türkiye’de Kırklareli ve Edirne İlleri ile Bulgaristan’da Burgas, Yambol ve Haskova Bölgeleri’ni kapsayan Bulgaristan-Türkiye IPA Sınır Ötesi Programı, dengeli ve sürdürülebilir kalkınma başarısını elde etmek için iki bölge halkının temel ve güçlü yönlerini ele alarak, daha güçlü bir Avrupa Birliği’nin inşa edilmesine katkıda bulunmayı hedefleyen program çerçevesinde 2007/CB16IP008-2011-2-051 referans numarası ile onaylanarak imzalanan “For A beter Life-Daha iyi bir yaşam” projesi İnci dere ıslah çalışmalarının startı verildi.
Kavaklı Belediye Başkanı İnci Tunç’un hayallerimin projesi dediği bu proje kapsamında Kavaklı’da zenci dereye dönüşen İnci Dere, adı gibi bir İnci haline getirilerek Kavaklılar için yeni bir yaşam alanı meydana gelecek.
Proje kapsamında dere ıslah edilecek, derenin çevresi rekreasyon alanları ile modern bir piknik, dinlenme ve spor kompleksi haline dönüşecek. Kavaklı halkı proje tamamlandıktan sonra bu yaşam alanında hem dinlenecek, hem eğlenecek ve misafirlerini ağırlayacak.
* “Tek kaygım Kavaklı için daha güzel, daha iyi ne yapabileceğimdir”
İnci Dere’yi adı gibi bir inci haline getirecek olan İnci Başkan temel atma töreninde gözyaşlarını tutamayarak hüngür hüngür ağladı. Kendisine ağlama sebebini sorduğumuz Başkan İnci Tunç gazetemize şu açıklamada bulundu;
“Ben bu projeyi hayata geçirmek için çok uğraştım. Çok emek verdim. Bu emeklerimin karşılığında çok engellendim. Bazı çevreler projeyi hayata geçmesin diye çalıştılar. Çok üzüldüm ama şükürler olsun ki projeyi hayata geçirdik. Bu projeyi hayata geçirebilmek için dere çevresinde ki tarlalardan istifade ederek alanı genişletmemiz icap ediyordu. Kavaklı halkı tarlaların belirli bir kısmından gönüllü olarak, bedelsiz feragat etti. Başta onlara, beni destekleyen tüm Kavaklı halkına ve proje ekibime candan, gönülden teşekkürü bir borç biliyorum. Sağ olsunlar. Kavaklı’yı köy vasfından kurtarıp, modern bir Avrupa Kenti haline dönüştürme çabalarımda hep yanımda oldular. Hep destek oldular. Onların desteği ile yine onlar için, Kavaklım için yeni projeleri hayata geçirme çalışmalarıma devam edeceğim. Yeni dönemin ilk projesi de güneş tarlası olacak. Güneş Tarlası Projesi ile hem sokak lambalarının aydınlatmasını sağlayacak, hem de Kavaklı halkına çok ucuz fiyatla elektrik kullanımı sağlayacağım. Ayrıca güneş tarlalarında ürettiğimiz elektriği TREDAŞ’a satarak Belediyemize büyük maddi girdi sağlayacağım. Sağladığımız bu girdileri yine Kavaklı halkına hizmette kullanacağım. Ben laf üretmiyorum. Dedikodu yapmıyorum. Kimin ne yaptığı beni asla ilgilendirmiyor. Beni ilgilendiren Kavaklı için daha iyiyi, daha güzeli yapabilme çabasıdır.  Asla seçim kaygısı taşımıyorum. Tek kaygım Kavaklı için daha güzel, daha iyi ne yapabileceğimdir. Bunun için 30 Mart sabahına kadar Kavaklım için çalışmaya devam edeceğim. Allah izin verir, halkımız yeni dönemde de bana yetki veririse 30 Mart’tan sonra da halkıma birçok kişinin hayal bile edemeyeceği hizmetleri vermeye devam edeceğim.”
* Başkan Tunç önce ağladı, sonra oynadı
Temel atma töreninde gözyaşlarını tutamayan Belediye Başkanı İnci Tunç, davulların oyun havaları çalması ile Kavaklılı kadınların oyunlarına katılıp uzun süre oynadı.
Temel atam töreninde duygulanıp ağlayan İnci Başkan sonra halkı ile kucaklaştı, sarmaş dolaş oldu ve gözyaşlarının yerini neşe mutluluk ve karşılıklı oyunlar aldı.
Kavaklı Belediyesi İnci deresi ıslah projesi temel atma törenine Gazetemiz Genel Koordinatörü Hacer Gökkaya’da katıldı. Genel Koordinatörümüz Gökkaya, İnci Başkanın mükemmel bir projeyi hayata geçirdiğini ifade ederek,  kendisini kutladı ve çalışmalarında başarılar diledi.
Temel atma törenine Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kavaklı Belediye Başkan adayı Osman Aktay’da katıldı ve Belediye Başkanı İnici Tunç’u tebrik ederek bir centilmenlik örneği gösterdi. (Faruk Ceylan-Erdoğan Şendir)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here