İmzalar Sağlık için atılıyor

0
*Demirköy’lü Sağlık Hizmeti almak için imza atıyorb Demirköy’lü vatandaşlar 24 saat sağlık hizmeti alabilmek için bir İmza Kampanyası düzenleyerek yüzlerce imza topladılar.
HABER MERKEZİ
Kırklareli’nin Demirköy İlçesi’ndeki 2 Doktor’un istifa etmesi ile, Demirköy Toplum Sağlığı Merkezi’nde saat 17.30’dan sonra hizmet verilmemesinin ardından harekete geçen Demirköy’lüler “DOKTOR İSTİYORUZ” diyerek bir İmza Kampanyası başlattılar.
Sağlık meselesinin hafife alınacak bir mesele olmadığını belirten Demirköy’lü vatandaşlar yüzlerce imza topladılar. Topladıkları imzaları gerekli olan bütün kurumlara göndereceklerini belirten Demirköy’lüler sorun halledilene kadar ne gerekiyorsa yapacaklarını belirttiler.
Demirköy’lüler bu durumun İldeki yetkililer ile görüşülmesini isteyince Demirköy’de bulunan Doğal Yaşamı Koruma Vakfı (DAYKO) Başkanı Nusret Türkkan bu görevi üstlenerek Kırklareli’ye gitti. Yanına kendisi de Demirköy’lü olan ve sorunu yakından takip eden Muhabirimiz Gülcan Kutlu’yuda davet eden Türkkan İl Halk Sağlığı Müdürlüğü’ne giderek Dr. Çiğdem Cerit ile görüşmek istedi. Sekreteri tarafından İl Sağlık Müdürlüğü’nde toplantıda olduğu bilgisini alarak Kırklareli İl Sağlık Müdürlüğü’ne gittiler. İl Sağlık Müdürü’nün toplantıda olması sebebiyle Müdür Yardımcısı ile yaklaşık 1 saat görüşen Türkkan ve muhabirimiz durumu ayrıntıları ile anlattılar. Müdür Yardımcısı Türkkan ve Kutlu’yu dinleyip gerekli notları alarak toplantı sonrası Müdüre ileteceğini belirtti. Müdür Yardımcısı’ndan İl Halk Sağlığı Müdürü’nün toplantıdan çıkarak yerine gittiği bilgisini Müdür Yardımcısından alınca yeniden İl Halk Sağlığı Merkezi’ne gitmelerine rağmen kapıdaki görevlilerden Müdüre Hanımın henüz gelmediğini öğrenince görüşemeden geri dönmek zorunda kaldılar.
Halen devam eden İmza Kampanyasında vatandaşlar; “Gerektiği gibi sağlık hizmeti almak bizim de hakkımız. Bu hakkı bize T.C. Anayasası vermiş. Biz de bu hakkı sonuna kadar kullanmak istiyoruz. Doktorlar istifa etti diye İl’den gelen resmi yazı ile bize yapılması gereken sağlık hizmeti kesmek yerine yetkililerin buna bir çözüm üretmesini bekliyoruz” dediler.
Demirköy’lüler şimdi yetkililerden gelecek cevabı en kısa sürede bekliyorlar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here