İmzalar atıldı

199
Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı Kırklareli İl Müdürlüğü (KOSGEB), Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası  Başkanlığı ve Kırklareli Üniversitesi (KLÜ) arasında oluşturulan Teknoloji Geliştirme Merkezi Protokolü (TEKMER) imzalandı.
HABER MERKEZİ
KOSGEB koordinasyonu altında üniversiteleri ve KOBİ’leri bir araya getirme amacıyla oluşturulan TEKMER projesine  Kırklareli Üniversitesi ve Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası da Merkezin kuruluşunda işbirliğinde bulundu. 23 Şubat 2015 Pazartesi günü Kurumların temsilcilerinin bir araya geldiği toplantıda protokol imzalandı.
Toplantıya; Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aykaç, KOSGEB Kırklareli İl Temsilciliği Müdürü Hasan Tarık Altuntaş, Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası  Başkanı Ertuğrul Ziya Çetintaş katıldı.
Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aykaç, TEKMER’den bahsederek şunları kaydetti;
 “TEKMER Projesi, Üniversitemizin geliştirdiği projeler ile iş dünyasına destek sağlamak, taze fikirleri burada hayata geçirmeyi hedefledik. Biz burada iş dünyasına ev sahipliği yapmış oluyoruz. Bir anlamda da yol göstermiş oluyoruz. Bu tür projelere Türkiye’nin her yerinde ihtiyaç var ama Kırklareli’nin daha da ihtiyacı var. Burası az gelişmiş ve gelişmeye müsait ve teknolojiye elverişli yer. Onun için bizim daha da çok çalışmamız çaba göstermemiz gerekiyor.”
Projeye KOSGEB Kırklareli İl Temsilciliği Müdürü Hasan Tarık Altuntaş ve Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası  Başkanı Ertuğrul Ziya Çetintaş tam destek verdiklerini dile getirdi.
Toplantı, Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aykaç’ın, başta sürecin sorumlusu olan Kırklareli Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bülent Şengörür olmak üzere TEKMER’in kurulmasında emeği geçen tüm taraflara ve ekibine teşekkür etmesinin ardından sona erdi.(Selçuk Vurucu)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here