İmza attıkları kalem hediye

7
* Üsküp Belediyesi evlenen çiftlere nikah defterine imza attıkları kalemi hatıra olarak hediye ediyor
HABER MERKEZİ
Kırklareli merkez ilçeye bağlı Üsküp Belediyesi, Evlendirme Memurluğu’nda nikahını kıydıran çiftlere özel ve değişik bir hediye vermeye başladı.
Üsküp Belediyesi Evlendirme Memurluğu’na müracaat edip nikahını kıydıran çiftlere hayatlarının imzasını attıkları kalemi hediye ediyor. Hayatlarını birleştirme noktasında ilk adımın atıldığı nikah işlemi için Belediye Evlendirme Memurluğu’na müracaat eden çiftlerin tüm işlemleri hediye edilen bu kalemle yapılıyor. Son olarak nikah kıyılması sırasında imzaları da bu kalemle atan çiftimize, bu özel kalem hediye ediliyor. Hediye edilen kalemin üzerinde çiftin isimleri, nikah tarihi “Ömür boyu mutluluklar” yazısı ve Üsküp Belediye Başkanlığı yazıları yer alıyor.
Belediye Başkanı Hüseyin Kasap yaptığı açıklamasında; “Evlilik, insanları birleştiren önemli bir müessesedir. Evliliğin gerçekleşmesi için yapılması gereken ilk işlem ise çiftin nikahının kıyılmasıdır. Bu sebeple evlenen çiftler için nikah günü, her zaman özel bir gün olarak çiftlerin hayatında ki yerini korumaktadır. Belediye olarak istedik ki çiftimize bu günü anımsatacak bir hediye sunalım. Bu kapsamda çiftimizin nikah işlemlerinin en başından başlamak kaydıyla imza aşamasına kadar yapıldığı kalemi hediye etmeyi düşündük. Nikah yapan çiftlerimiz bu kaleme baktıkça bu anlamlı ve güzel günü hatırlasınlar” dedi. (Gülcan Kutlu)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here