“İmarla ilgili hiçbir sıkıntı yok”

7
Kırklareli’nin Babaeski Belediye Başkanı Abdullah Hacı 05 Şubat 2013 Salı günü yaşanan sel baskının sonrasında yaraların sarılması için çalışmaların devam ettiğini söyledi. 
HABER MERKEZİ
Hatalı imar sonucunda sel felaketinin yaşandığına dair yapılan açıklamalara da cevap veren Başkan Hacı, bölgede imarla ilgili hiçbir sıkıntı olmadığını kaydetti.
Yaraların sarılması için çalışmaların devam ettiğini söyleyen Başkan Hacı, hiçbir sıkıntının olmadığının da altını çizerek şunları kaydetti:
“Yağmur yağışının çok olması, kar yağışının ardından havanın birden bire ısınması ve karların erimesi nedeniyle Kırklareli Barajındaki fazla su yetkililerin söylemiyle savaktan aktı. Dolayısıyla Babaeski sel sonucunda bu hale geldi. Bunun önünde kimse duramaz. Yetkililer doğru bir şey yaptılar. Eğer bu su akıtılmasaydı beklide baraj bir tehdit haline gelecekti. Şuan yaraları sarmaya çalışıyoruz. Apartmanlarda çok ufak tefek zararlar var. Bunları da devletin karşılayacak. Şuanda hiçbir sıkıntımız yok.”
Başkan Hacı, AK Parti Kırklareli Milletvekili Av. Şenol Gürşan’ın imar hatasından dolayı sel felaketinin yaşandığı yönünde yaptığı açıklamalarının gerçeği yansıtmadığını belirterek; “İmarla ilgili hiçbir sıkıntı yok. Bu bölge uzun yıllardan beri böyle. Bu bölge imar bakımından Babaeski’nin en güzel bölgesi. O konuşmalar siyasi konuşmalar. Hatta bu bölgeyi imara açan Belediye Başkanına ben teşekkür ediyorum, doğru bir şey yapmış. Sel baskınını siyasi bir mecraya çekmemek lazım. Bu sel 80 yılda bir olan bir şey. Selin önünde kim durabilir? Ben olay gecesi geldiğimde burası deniz gibiydi. O çok yanlış ve talihsiz bir beyanat. Burada imarla ilgili hiçbir sıkıntı yok ve imarla ilgili hiç kimseye suçlayıcı beyanda bulunamayız. Burada Babaeski’nin en güzel evleri var ve burası Babaeski’nin en güzel yerleşim alanı” dedi. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here